PARTNER PORTALU
 • BGK

Beata Szydło na otwarciu zbiornika Świnna-Poręba: "Ma chronić region przed powodzią"

 • PAP/KDS    26 lipca 2017 - 11:37
Beata Szydło na otwarciu zbiornika Świnna-Poręba: "Ma chronić region przed powodzią"
Decyzja o budowie zbiornika Świnna-Poręba zapadła w 1986 roku. Zbiornik miał być gotowy po 10 latach (fot. twitter.com)

Premier Beata Szydło, w środę (26 lipca) bierze udział w uroczystości otwarcia zbiornika wodnego Świnna-Poręba. - To inwestycja, która ma chronić region, a także Kraków, przed powodzią. To jest jej główny cel - zaznaczała, szefowa rządu.
W środę (26 lipca) premier Beata Szydło, minister środowiska Jan Szyszko uczestniczyli w uroczystości otwarcia zbiornika wodnego Świnna Poręba. Premier zwróciła uwagę, że otwarcie zbiornika to szczególny dzień, bo oddawana jest do użytku bodaj najdłużej realizowana inwestycja w Polsce. Decyzja o budowie zbiornika Świnna-Poręba zapadła bowiem w 1986 roku, a zbiornik miał być gotowy po 10 latach.

Szydło dodała, że zbudowany zbiornik, oprócz ochrony przed powodzią, może też zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu. Zwracała uwagę, że przy okazji realizacji inwestycji powstała sieć dróg lokalnych, zbudowano też nową infrastrukturę kolejową. Dodała, że przed regionem tym "rysują się bardzo duże perspektywy". 

Z kolei Szyszko podkreślał, że "ta inwestycja to ponad tysiąc hektarów powierzchni wodnej, to maksymalne zakumulowanie 176 milionów metrów sześciennych wody, to wzmocnienie bezpieczeństwa powodziowego tego regionu, łącznie z Krakowem. To również wzrost zasobów wodnych, które mogą służyć człowiekowi, również jako woda pitna". 

"Z punktu widzenia korzyści, to jedna z najtańszych inwestycji. Kosztowała 2,2 mld złotych. Taka duża akumulacja wody, a równocześnie ta woda jest wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej" - mówił szef MŚ. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • ..., 2017-07-27 12:14:05

  Do hańba i żenada: macie rację towarzyszu - cała zasługa to dzieło generała Jaruzelskiego który trzydzieści już lat temu wbijał pierwszą łopatę w grunt budowy...
 • hańba i żenada, 2017-07-27 11:33:03

  Towarzyszko Beatko-sołtysie chwalić to ty się umiesz. Zlizujesz śmietanę z tortu i mówisz, że to ty go upiekłaś nie mając o tym zielonego pojęcia. Komunistyczna propaganda mogłaby od ciebie i twoich towarzyszy nauczyć się wiele : Jak przypisywać sobie cudze osiągnięcia bez mrugnięcia okiem - macie m...iedziane czoła nie wiecie co to wstyd.  rozwiń
 • ..., 2017-07-27 08:22:59

  Do pamietam PZPR: Miejmy nadzieję, że ch... d... i kamieni kupa zachowa dorobek państwa teoretycznego...