PARTNER PORTALU
  • BGK

Beatyfikacja na telebimach w Bydgoszczy i Toruniu

  • PAP    27 kwietnia 2011 - 20:13

Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia będą mogli obejrzeć transmisję z niedzielnych uroczystości beatyfikacji papieża Jana Pawła II w Watykanie na wielkich telebimach rozstawionych na rynkach starówek.
W katedrach świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy oraz w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włocławku w niedzielę zostaną odprawione msze dziękczynne za beatyfikację Ojca Świętego; w katedrze świętych Janów w Toruniu taka msza odbędzie się we wtorek.

W dniu beatyfikacji w Bydgoszczy w katedrze odbędzie się koncert "Niech lampy naszej wiary nie gasną", a w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników - wieczór poezji Jana Pawła II. Na Rynku Staromiejskim w Toruniu zaplanowano koncert pieśni religijnych.

Zwieńczeniem niedzielnych wydarzeń z okazji beatyfikacji w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku będzie o godzinie 21.37 zbiorowe śpiewanie w centralnych miejscach "Barki" - ulubionej pieśni papieża.

Część wydarzeń związanych z beatyfikacją zaplanowano w dniach poprzedzających uroczystość.

W piątek w Toruniu, a w sobotę w Bydgoszczy i Włocławku zostanie wyświetlony film wspominający papieskie wizyty w regionie. Włocławek Ojciec Święty odwiedził w 1991 r., a Bydgoszcz i Toruń - osiem lat później.

We włocławskiej katedrze w sobotę odprawiona zostanie msza dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II, a w toruńskim kościele garnizonowym odbędzie się koncert dziękczynny za beatyfikację. W bydgoskiej katedrze w sobotę wieczorem zaplanowano modlitewne czuwanie.

Na uroczystości do Watykanu udaje się oficjalna delegacja województwa kujawsko-pomorskiego, w skład której wchodzą wojewoda Ewa Mes, marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz. Dokumenty upoważniające do zajęcia miejsc podczas uroczystości na Placu św. Piotra delegacja otrzymała z puli pozostającej w dyspozycji postulatora w procesie beatyfikacyjnym księdza prałata Sławomira Odera. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ubogacony, 2011-04-28 09:03:58

    Super !!! Chyba pochlastam się ze szczęścia !!!