PARTNER PORTALU
 • BGK

Będzie bezpiecznie podczas Euro 2012

 • PAP    12 kwietnia 2012 - 12:41
Będzie bezpiecznie podczas Euro 2012

Przygotowania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Euro 2012 przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnił posłów wiceszef MSW Michał Deskur.
W czwartek MSW przedstawiło w Sejmie informację w sprawie przygotowań do turnieju finałowego Euro 2012 w aspekcie bezpieczeństwa. Wnioskował o to klub PO.

Deskur przypomniał posłom, że MSW i podległe mu służby szykują się do turnieju od kilku lat. „Przygotowania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w całej przestrzeni publicznej przebiegają zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Pełna gotowość powinna zostać potwierdzona w połowie maja, ok. trzy tygodnie od pierwszego meczu” – powiedział wiceminister.

„Większość planów i procedur została już sporządzona. Obecnie trwa okres szkoleń i ćwiczeń osób bezpośrednio zaangażowanych w nadzór nad konkretnymi obszarami. Pozostają do wykonania testy i ogłoszenie pełnej gotowości w połowie maja” – dodał.

W informacji MSW przypomniało, że przygotowania do mistrzostw były koordynowane najpierw przez komitet ds. bezpieczeństwa, a od lutego 2012 r. – komitet ds. koordynacji organizacji turnieju. Jak tłumaczył Deskur, dla organizacji ME kluczowe są trzy obszary organizacyjne: bezpieczeństwo, transport i serwis dla gości turnieju.

„Bezpieczeństwo jest jednym z trzech podstawowych obszarów, które mają wpływ na prawidłowy przebieg turnieju. Sprawny transport i właściwy serwis kibica wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa podczas turnieju. Natomiast wszelkie utrudnienia w transporcie i obsłudze gości mogą powodować napięcia i wywoływać naruszenia porządku” – powiedział Deskur.

Przypomniał też historię współpracy z władzami Ukrainy oraz przygotowania policji i straży granicznej. Zapowiedział też, że do końca kwietnia MSW i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji powołają wspólny sztab na czas turnieju.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • OKO, 2012-04-13 10:25:22

  oby tak było!!!
 • CIEŃ, 2012-04-12 21:41:28

  Będzie bezpiecznie!BĘDZIE BEZPIECZNIE!
 • Kotlet, 2012-04-12 13:52:01

  Zawsze może tak być!!!