PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie festiwal. Już budują nową scenę

  • PAP    8 kwietnia 2010 - 09:42
Będzie festiwal. Już budują nową scenę

47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej po raz pierwszy w swojej historii odbędzie się poza opolskim amfiteatrem. Ruszają przygotowania do budowy nowej sceny i widowni na tegoroczny "festiwal na wygnaniu".
Trzy oferty na budowę sceny i widowni festiwalu opolskiego wpłynęły do tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku - ze względu na remont amfiteatru - festiwal odbędzie się w kampusie Politechniki Opolskiej, dawnej jednostce wojsk pancernych.

- Na terenie kampusu jest bardzo duży plac o wymiarach ponad sto na sto metrów (plac apelowy dawnej jednostki wojsk pancernych) i tam wybudowana będzie scena i widownia. Szerokość sceny to ponad 50 metrów, a widownia będzie liczyć ok. 3,5 tys. miejsc - poinformował w rozmowie z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Rafał Poliwoda. Ośrodek jest odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury dla "festiwalu na wygnaniu".

Budowa "tymczasowego amfiteatru" powinna zacząć się pomiędzy 15 a 20 kwietnia. Poliwoda podkreślił, że dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z planem i nie ma niebezpieczeństwa, że coś może się nie udać. - Systemów składających się z plenerowej sceny i widowni jest w Polsce kilka, zobaczymy, która oferta okaże się najatrakcyjniejsza - powiedział.

Widownia i scena są zaprojektowane według ścisłych wytycznych Telewizji Polskiej - głównego organizatora festiwalu. - Znamy już wizualizację scenografii, która jest podstawą do konstruowania sceny i widowni. Na razie jednak nie możemy jej zdradzić - zastrzegł Poliwoda.

Na czas festiwalu - od 4 do 6 czerwca - opolski Miejski Zakład Komunikacyjny ma uruchomić specjalną komunikację autobusową, by widzowie mogli dotrzeć do położonego na peryferiach miasta kampusu Politechniki Opolskiej. "Będą uruchomione dodatkowe linie, które będą funkcjonować tak, aby szybko i sprawnie przetransportować widzów na koncerty i z powrotem po ich zakończeniu" - zaznaczył dyrektor.

47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej po raz pierwszy w swojej historii odbędzie się poza opolskim amfiteatrem. Obiekt przechodzi gruntowną modernizację. Po jej zakończeniu amfiteatr zyska nową scenę i widownię, pomieszczenia dla potrzeb realizacji obrazu i dźwięku oraz garderoby dla artystów. W nowoczesnym obiekcie swoją siedzibę będzie też miało Muzeum Polskiej Piosenki.

Prace przy modernizacji amfiteatru przebiegają zgodnie z harmonogramem, gotowe są już m.in. fundamenty nowej sceny. Nowoczesny obiekt ma zostać oddany do użytku przed festiwalem w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.