PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie kajakowe eldorado

  • chelmonline.pl    16 marca 2012 - 13:41

Władze woj. lubelskiego podpisały umowę na dofinansowanie projektu obejmującego budowę zalewu na terenie gminy Wola Uhruska oraz oznakowanego szlaku.
– Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 4 mln zł, z czego 2,7 mln wyniesie dotacja z regionalnego programu operacyjnego województwa lubelskiego – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabczuk (zabierz głos/ oceń prezydenta).

– Cieszę się, że liderowi projektu, gminie Wola Uhruska, udało się nie tylko wpaść na świetny pomysł, ale również zdobyć pieniądze na jego realizację, tym bardziej, że środki z RPO powoli się kończą.

Poza Wolą Uhruską, która przewodzi przedsięwzięciu pod nazwą „Dolina Bugu – bezgraniczne możliwości”, uczestniczą w nim również gminy: Hanna, Hańsk, Urszulin, Włodawa i Wyryki, a także powiat włodawski.

Projekt zakłada wyznaczenie szlaku kajakowego na Bugu, Uherce, Włodawce i Krzemiance, wyposażonego m.in. w miejsca do odpoczynku, budowę kładek, platform widokowych, altan i wiat (w tym również dla rowerzystów), a także pomostów do wodowania kajaków. W planach jest także zamontowanie monitoringu zasilanego energią słoneczną, a także ustawienie ławek i koszy na śmieci.

Wśród najważniejszych przedsięwzięć projektu „bezgraniczne możliwości” należy jednak wymienić: gruntowną przebudowę zalewu w starorzeczu Bugu, tzw. „Pompki”, którego powierzchnia urośnie do 14 hektarów, wraz z budową infrastruktury turystycznej (wypożyczalnia kajaków, gastronomia), remont wieży widokowej w Hańsku, budowę ścieżki rowerowej oraz parkingu nad jeziorem Sumin oraz zakup dwóch łodzi – pasażerskiej i ratowniczej.

– Po zakończeniu wszystkich prac teren powiatu włodawskiego stanie się prawdziwym rajem dla kajakarzy – uważa Grabczuk. – A nie możemy zapominać, że ta forma turystyki ma coraz więcej zwolenników i przy odpowiedniej organizacji przekłada się wprost na zwiększenie dochodów mieszkańców
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.