PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie kontrola szkolnych boisk i sal gimnastycznych w powiecie ostrowskim

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 10:29
Będzie kontrola szkolnych boisk i sal gimnastycznych w powiecie ostrowskim
Kontrola ma objąć wszystkie szkolne boiska i sale gimnastyczne. (fot. pixabay.com)

Władze powiatu ostrowskiego podjęły decyzję o skontrolowaniu wszystkich boisk i sal gimnastycznych przy dziesięciu szkołach podległych powiatowi. Podjęto ją po poniedziałkowym (16.10) wypadku, w którym ucierpiał 22-latek.
Dyrektor biura promocji w starostwie Janusz Grzesiak powiedział, że dyrektorzy dziesięciu szkół podległych powiatowi ostrowskiemu mają dokonać przeglądu sprzętu sportowego nie tylko na zewnętrznych kompleksach ale także w salach gimnastycznych.

- Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało, i zależy nam, by poznać przyczyny wypadku, ponieważ nasze przyszkolne kompleksy sportowe zostały wybudowane w ostatnich kilkunastu miesiącach - powiedział Janusz Grzesiak.

Wyjaśnił, że władze powiatu ostrowskiego chcą wiedzieć, dlaczego nowy sprzęt dostarczony przez firmę posiadającą wszystkie wymagane certyfikaty, "okazał się trefny".

Grzesiak podkreślił, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, ponieważ z boisk korzystają nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy powiatu, "stąd decyzja, żeby skontrolować wszystko".

22-letni ostrowianin 16 października został przygnieciony na boisku przy Zespole Szkół Technicznych metalową konstrukcją, na której był zawieszony kosz. Trafił do ostrowskiego szpitala z urazem głowy. Doznał poważnego urazu twarzoczaszki i dużej rany płatowej głowy. Jak informują lekarze w  przyszłości będzie musiał przejść zabiegi odtwórcze twarzy, gdyż ma złamane kości oczodołu i jarzmową. 

Sprawę bada policja.

- Teren został zabezpieczony, badamy przyczyny i przebieg wypadku - powiedział rzecznik prasowy ostrowskiej policji Krzysztof Kula.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, znajdują się boiska treningowe do piłki ręcznej i nożnej, siatkówki, tenisa ziemnego oraz dwa do koszykówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.