PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie park leśny w Łodzi

  • wer/uml.lodz.pl    21 listopada 2011 - 19:31
Będzie park leśny w Łodzi

Na Zielonym Romanowie w Łodzi powstanie nowy park leśny. Już wiosną przyszłego roku teren po wschodniej stronie osiedla będzie na zagospodarowany.
Miasto uporządkuje go, wytyczy ścieżki i ureguluje stan zieleni, deweloper i mieszkańcy zadbają o elementy małej architektury. W parku pojawią się m.in. drążki, drabinki, tor wspinaczkowy i miejsce do grillowania. A w przyszłości być może również ogródek jordanowski.

W związku z powstaniem parku 21 listopada w magistracie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezdenta) i Hubert Wawrowski z Fundacji Zielony Romanów, w obecności radnego Mateusza Walaska, podpisali list intencyjny.

Sygnatariusze listu zadeklarowali, że sąsiadujący z osiedlem teren zostanie zaadaptowany na cele rekreacyjno-sportowe i będzie ogólnodostępny. Zanim to jednak nastąpi prezydent Łodzi podejmie działania na rzecz komunalizacji gruntu, który obecnie należą do skarbu państwa.

- Obecnie ta przestrzeń jest niezagospodarowana. Znajdują się tam leśne zarośla, często traktowane jak dzikie wysypisko śmieci. Chcemy z tej ''ziemi niczyjej" uczynić park, oczywiście za zgodą Rady Miejskiej - mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Przedsięwzięcie jest udanym przykładem inicjatywy podjętej w ramach partnerstwa publiczno-prytwatnego.

- To modelowy przykład współpracy wspólnot mieszkaniowych, rady osiedla, radnych i prezydenta Łodzi, a także wojewody - podkreślał radny Mateusz Walasek. Projekt zainicjowała Fundacja Zielony Romanów, która zgłosiła się do miasta i przedstawiła swój pomysł na zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie osiedla. Deweloper nieodpłatnie przekazał projekt i obiecał partycypowanie w kosztach urządzenia parku. - Cieszę się, gdy łodzianie samodzielnie wskazują, czego im potrzeba. Cieszy mnie zaangażowanie dewelopera. To ważne, że widzi społeczną odpowiedzialność biznesu i że zauważa, iż oprócz mieszkań potrzebujemy przestrzeni publicznej - podkreśliła Hanna Zdanowska.

Z kolei Hubert Wawrowski zaznaczył, że na tym, że partnerstwo miasta, mieszkańców i dewelopera staje się faktem, zyskają wszyscy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: