PARTNER PORTALU
  • BGK

Beskidy. Spadło dużo śniegu, na drogach panują trudne warunki

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 16:35
Beskidy. Spadło dużo śniegu, na drogach panują trudne warunki
Na drogach w Bialsku-Białej, na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim jest bardzo ślisko. (fot.shutterstock.com)

Kierowcy przejeżdżający w środę (7.02) przez rejon Beskidów powinni ściągnąć nogę z gazu. Intensywne opady śniegu znacznie pogorszyły warunki panujące na drogach.
Na drogach w Bialsku-Białej, na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim jest bardzo ślisko. Leży błoto pośniegowe. Tiry mają kłopoty na podjazdach; powstają korki.

Żywieccy policjanci podali, że opady śniegu utrudniają podróżowanie drogą 946 biegnącą do Suchej Beskidzkiej. - Problemy występują m.in. w rejonie góry Burgałowskiej - poinformowali. Pojawiły się już informacje o pierwszych kolizjach i samochodach w rowie.

Kierowcy na portalach społecznościowych informują, że na drodze S1 do granicy ze Słowacją podjazd w rejonie Horolnej koło Węgierskiej Górki na Żywiecczyźnie dla większych i cięższych pojazdów jest bardzo mocno utrudniony.

Ciężarówki mają też kłopoty na podjazdach w Bielsku-Białej i Cieszynie. Korkuje się m.in. "wiślanka" z Ustronia do Wisły. Na pokonanie tego niespełna 10-km odcinka potrzeba niemal 1 godziny.

Obfite opady śniegu pojawiły się około południa. Synoptycy z IMGW w środę ostrzegli, że słaby śnieg może sypać do godzin nocnych. 

Warto przypomnieć, że w środę do południa IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź dla pięciu województw. Alert 2. stopnia objął Podkarpacie i Lubelszczyznę. Z kolei dla Śląska, Małopolski i Świętokrzyskiego wydano ostrzeżenie 1. stopnia. - Drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie - ostrzega RCB.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.