PARTNER PORTALU
  • BGK

Beskidzkie kolejki linowe w przeglądzie

  • PAP    2 kwietnia 2012 - 15:59
Beskidzkie kolejki linowe w przeglądzie

Rozpoczął się sezon wiosennych przeglądów techniczne kolei linowych w Beskidach. Turyści nie skorzystają już z "krzesełek" na Czantorię w Ustroniu i kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim - poinformowali w poniedziałek właściciele kolejek.
Właściciele wyciągu na Czantorię zapowiedzieli, że z myślą o turystach spędzających święta w Beskidach w Wielkanoc zostanie ona uruchomiona. Zakończenie przeglądu zaplanowano na 20 kwietnia.

Znacznie krócej brygady remontowe pracować będą w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie przegląd rozpoczął się w poniedziałek. Tamtejsza kolejka linowo-terenowa ponownie zostanie uruchomiona już w najbliższą sobotę.

Tuż po Wielkanocy rozpoczną się przeglądy kolei gondolowej na Szyndzielnię w Bielsku-Białej (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne w Szczyrku. Bielska atrakcja zostanie uruchomiona 27 kwietnia. Przed majowym "długim weekendem" ruszy także wyciąg na Skrzyczne. 16 kwietnia konserwatorzy zajmą się koleją krzesełkową na Mosorny Groń w Zawoi. Prace potrwają tydzień.

Podczas przeglądów konserwatorzy sprawdzają stan części ruchomych kolejek, gondoli lub krzesełek, a także łożysk, podpór i lin nośnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.