PARTNER PORTALU
  • BGK

Betlejem Poznańskie

  • AZA    6 grudnia 2010 - 22:11

W tym roku już po raz jedenasty, Poznaniacy będą uczestniczyć w Betlejem Poznańskim, które trwać będzie od 11 do 23 grudnia i symbolicznie wprowadzi w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Na poznańskim Starym Rynku w bożonarodzeniowej aurze będzie można wspólnie kolędować, a także skorzystać z przygotowanej przez rzemieślników bogatej oferty świątecznych potraw i upominków.

W sobotę Kiermasz Świąteczny, Szopka Betlejemska, Dzwonek Życzeń, Ceremonia Otwarcia V Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej z udziałem Prezydenta Miasta Poznania, Ryszarda Grobelnego w programie: pokaz światło dźwięk oraz koncert Audiofeels i Evy Nawrot z zespołem w scenografii lodowej.

W niedzielę m.in. V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, Dzwonek Życzeń, „Wielkopolskie Kolędy” – program folklorystyczny ZPiT, „Wiwaty” - Przegląd Grup Kolędniczych, Chórów i Zespołów Artystycznych, „Jest taki dzień”, koncert zespołu „Strefa Zero”.

W poniedziałek Przegląd Grup Kolędniczych, Chórów i Zespołów Artystycznych, we wtorek „Białe Boże Narodzenie” - koncert akordeonowy Wojciecha Szopki, w środę „Świąteczne Klimaty” - koncert Tria Bohdana Chołdrycha, w czwartek „Niemen na Święta” - koncert Piotra Kuźniaka. W piątek „Pod choinkę” - koncert zespołu „Bardowie”, w sobotę Świąteczna Gra Miejska, „Kolęda, kolęda...” - ZPiT „Chludowianie”, koncert zespołu Żuki Rock&Roll Band.

W niedzielę „Zlot Gwiazdorów” -  spotkanie z poznańskimi Gwiazdorami, Zespól „Erato”, koncert dla dzieci, Halina Benedyk „Recital dla Gwiazdora”, „Certyfikaty dla Gwiazdorów”, wybory poznańskich Gwiazdorów z udziałem Andrzeja Lajborka. Msza Święta w intencji mieszkańców Miasta w Farze, uroczyste Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, koncert Bydgoskiego Chóru Gospel Piotra Pawlickiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.