PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez parasola i wuwuzeli na stadiony

  • PAP    31 maja 2012 - 18:00
Bez parasola i wuwuzeli na stadiony

Podczas Euro 2012 na stadiony i do stref kibice nie będzie można wnosić nie tylko broni, materiałów pirotechnicznych, alkoholu i butelek, ale też sztywnych parasoli z ostrym końcem, dużych toreb i popularnych wśród kibiców wuwuzeli - przypominają policjanci.
"Pamiętajmy o tym, bo próba wniesienia zabronionych przedmiotów na teren imprezy masowej może skutkować postępowaniem karnym. Przy wejściach na stadion i do strefy kibica będą punkty depozytowe, gdzie za pokwitowaniem będzie można pozostawić to, czego nie można wnosić" - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Chodzi nie tylko o broń, materiały pirotechniczne, butelki, kubki, puszki, substancje żrące, łatwopalne, gaz w aerozolu, kominiarki i alkohol, ale np. parasole z ostrym końcem.

Kibice powinni pamiętać, że zakaz obejmuje też duże (powyżej 25 cm na 25 cm na 25 cm) torby, plecaki, walizki oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny i kamery.

Nie będzie też można wnosić do strefy kibica i na stadion megafonów, syren i wuwuzeli (trąbek, które zdobyły popularność na mundialu w RPA w 2010 r.), a także kasków czy kominiarek.Zakaz dotyczy też banerów i flag o wymiarach powyżej 2 m na 1,5 m.

"Oczywiście nie można mieć też przy sobie narkotyków" - dodał Sokołowski.

Osoby wchodzące na stadion, jak i do stref kibica, czeka kontrola odzieży i bagażu. Dodatkowo na stadionach wydzielone będą dwie strefy bezpieczeństwa: zewnętrzna - pomiędzy ogrodzeniem a stadionem i wewnętrzna, którą stanowią promenady wewnętrzne i trybuny.

Do tej pierwszej będzie można wejść po kontroli i sprawdzeniu przez stewardów biletu; do drugiej poprzez bramki obrotowe po przyłożeniu do elektronicznego czytnika kodu na bilecie.

"Pamiętajmy, że zabronione jest wchodzenie do stref i w rejony oznaczone jako nieprzeznaczone dla publiczności. Za bezpieczeństwo na stadionach i w strefach kibica odpowiadają organizatorzy, ale wynajętą prze nich ochronę wspierać będą patrole policyjne, m.in. spottersi (polscy i zagraniczni policjanci mający pomagać kibicom) i policyjni wywiadowcy" - dodał rzecznik.

Nieumundurowani policjanci będą też sprawdzać, czy osoby wchodzące na mecz nie mają przy sobie niebezpiecznych substancji. Będzie to możliwe np. dzięki specjalnym czujnikom wykrywającym substancje radioaktywne.

"Pamiętajmy, że kibic, wchodząc na teren stadionu lub strefy kibica, powinien mieć przy sobie dokument potwierdzający jego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka, uczniowska" - dodał Sokołowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.