PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez tragedii na stołecznych drogach

  • PAP    3 września 2012 - 19:31

W poniedziałek, w pierwszy dzień roku szkolnego, ruch samochodów - m.in. na objazdach tunelu Wisłostrady - odbywał się bez większych przeszkód. Jazdę nieznacznie utrudniały inne remonty ulic w stolicy, m.in. Marynarskiej i okolic Marsa.
Jak powiedział Jakub Turek ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów, ruch podczas porannego szczytu na objeździe tunelu Wisłostrady odbywał się płynnie. Kierowcy omijają zamknięty w związku z awarią na budowie II linii metra tunel bulwarami wiślanymi i starą Wisłostradą - Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Czytaj też: Kto zapłaci za awarię na budowie metra?

"Rano większe natężenie ruchu było w kierunku południowym, po południu w kierunku północnym bulwarami wiślanymi. Mimo ograniczenia prędkości do 40 km na godz., ruch odbywał się płynnie" - powiedział Turek.

Zaznaczył, że w najbliższych dniach natężenie ruchu na objazdach będą kontrolować inżynierowie ruchu.

Turek zapowiedział, że kierowcy muszą się za to liczyć z korkami m.in. na ul. Marynarskiej - w związku z remontem, jest ona zwężona. "Kierowcy mogą korzystać z objazdów na wysokości ul. Taśmowej, ul. Cybernetyki i 17 stycznia" - powiedział. Nad ul. Żwirki i Wigury remontowany jest wiadukt.

We wrześniu korki mogą tworzyć się także na skrzyżowaniu Marsa. Od 24 sierpnia ul. Chełmżyńska jest połączona z ul. Marsa jezdnią tymczasową, natomiast Okularowa jest zamknięta dla ruchu.

Turek ocenił, że kierowcy przyzwyczaili się już do utrudnień związanych z budową II linii metra w centrum miasta. Zaznaczył, że przez wakacje nie zostały wprowadzone dodatkowe ograniczenia. "Za wyjątkiem awarii na stacji Powiśle i objazdem tunelu Wisłostrady" - zaznaczył.

Według niego natężenie ruchu wzrośnie z końcem września i na początku października, gdy do Warszawy wrócą studenci. "Wtedy na ulicach miasta będziemy mieli już wszystkich użytkowników stołecznych dróg" - wyjaśnił.

Podkreślił jednak, że 10 września zostanie otwarte skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej ze Świętokrzyską. "Marszałkowska jest równoległa do tunelu Wisłostrady, na pewno niektórzy kierowcy, wybiorą właśnie tę trasę" - zaznaczył. Z kolei 17 września na Marszałkowską wrócą tramwaje.

Samochody - z ograniczeniami w godzinach szczytu - przejeżdżają już trasą W-Z, przez pl. Wileński i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Zabezpieczanie tunelu Wisłostrady w związku z wymyciem spod niego gruntu, może potrwać od dwóch do czterech miesięcy - zapowiedział pod koniec sierpnia wykonawca budowy centralnego odcinka II linii metra AGP Metro. Do awarii doszło w połowie sierpnia podczas budowy stacji metra Powiśle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.