Bezpieczeństwo na drogach

„Warmia i Mazury przyjazne bo bezpieczne” – to misja programu „GAMBIT” przyjętego przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie.
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie zostaną jutro (2 marca) przedstawione rezultaty sześciu lat wdrażania projektu. Marszałek Jacek Protas będzie przewodniczyć obradom, które rozpoczną się o godz. 12.00.

Celem strategicznym „GAMBITu Warmińsko-Mazurskiego” jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych o 50 proc. do 2013 r. Do 2009 r. udało się zmniejszyć ten wskaźnik do 44 proc., co jest najlepszym wynikiem w Polsce.

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, stworzone przy olsztyńskim WORDzie od 6 lat organizuje szkolenia z zakresu ratownictwa drogowego i bezpieczeństwa. Ponadto by ograniczyć zagrożenia na drogach koordynuje działania instytucji związanych z komunikacją.

W ubiegłym roku najwięcej osób zginęło na drogach powiatu elbląskiego, olsztyńskiego i szczycieńskiego. Nadmierna prędkość, alkohol i zły stan dróg są główną przyczyną wypadków drogowych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE