PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczna droga do szkoły

  • www.esosnowiec.pl (IK/KMP)    30 sierpnia 2011 - 10:08
Bezpieczna droga do szkoły

W związku z rozpoczynającym się 1 września rokiem szkolnym, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą w Sosnowcu akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
Działania poprzedzone lustracją dróg w rejonach przyszkolnych, potrwają do 9 września.

Akcja prowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, obejmie swoim zasięgiem szczególnie te miejsca, gdzie występuje wzmożony ruch pojazdów.

Funkcjonariusze w dniach od 1 do 9 września będą więc pełnili służbę w okolicy sosnowieckich szkół usytuowanych w rejonie ulic: Wojska Polskiego, Andersa, Prusa, Wawel i Mikołajczyka. To właśnie te szkoły znajdują się w obrębie dróg, gdzie jest duże natężenie ruchu.

Pozostałe szkoły zostaną objęte opieką przez policjantów z sosnowieckich komisariatów policji. Na początku września zostaną zorganizowane w szkołach działania profilaktyczne, szczególnie dla dzieci klas pierwszych.

W czasie spotkań z policjantami propagowane będą bezpieczne zachowania na drodze. Działania te są adresowane także do rodziców i opiekunów, aby uzmysłowić im, jak ważną rzeczą jest wybranie dla dziecka jak najbezpieczniejszej, nie koniecznie najkrótszej drogi do szkoły oraz wskazanie dziecku poprawnych i bezpiecznych form zachowania się w miejscach niebezpiecznych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.