PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczna Droga do Szkoły: Ponad milion zł na oznakowanie niebezpiecznych przejść

  • aw    14 czerwca 2017 - 17:44
Bezpieczna Droga do Szkoły: Ponad milion zł na oznakowanie niebezpiecznych przejść
Nie wszystkie przejścia dla pieszych przy szkołach są tak dobrze oznakowane (fot.ilustracyjne: glojsce.pl)

Od 1 lipca samorządy mogą starać się o fundusze na poprawę bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkół w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły".
• Ponad milion złotych ma poprawić bezpieczeństwo dzieci w pobliżu szkół w całej Polsce.

• Realizacja projektu jest możliwa dzięki programowi „Bezpieczna Droga do Szkoły”, w ramach którego jednostki samorządu terytorialnego mogą starać się o fundusze.

• Pieniądze zostały przekazane przez Fundację Orlen-Dar serca z jubileuszowej loterii „Nagród po sam korek”, jaką Orlen przeprowadził w ubiegłym roku wśród użytkowników programu Vitay.


„Bezpieczna Droga do Szkoły”, to program, który wystartuje z początkiem lipca. O fundusze na poprawę oznakowania przejść drogowych w miejscach przy szkołach mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego, będące jednocześnie zarządcami dróg. Zgłoszenia będą przyjmowane za pomocą specjalnego formularza, umieszczonego na stronie internetowej Fundacji www.orlendarserca.pl.

Aplikacje należy składać od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku. W wersji papierowej przyjmowane będą do 8 września.

Oceny wniosków dokona powołana przez zarząd fundacji komisja. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim lokalizacja zgłoszonych przejść, uzasadnienie wyboru konkretnych dróg oraz efekty, jakie zostaną osiągnięte i to, czy będą miały wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców gminy czy powiatu w danym miejscu po wprowadzeniu oznakowania.

Program zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2017 r., a obdarowani będą mieli 12 miesięcy na wykonanie prac. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.