PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczna kolej na transparentach

  • PAP    29 marca 2012 - 11:58
Bezpieczna kolej na transparentach

We wtorek 3 kwietnia, miesiąc po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, dwa tysiące kolejarzy ma demonstrować w Warszawie.
Chcemy, by rząd uznał bezpieczeństwo na kolei za swój priorytet – powiedział Leszek Miętek z kolejowych związków zawodowych.

Pochód ma ruszyć sprzed Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta), przejść Alejami Jerozolimskimi i dalej, przez Rondo De Gaulle'a, przed siedzibę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam protestujący planują przekazać petycję do premiera. Cała demonstracja ma potrwać ok. 3 godz.

Jak poinformował przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek, w demonstracji planowany jest udział ok. dwóch tysięcy kolejarzy. „Trudno na razie powiedzieć, ilu pasażerów się do nas przyłączy, bo staramy się, żeby informacja o tej demonstracji dotarła też do pasażerów” – powiedział związkowiec.

Pytany o przyczyny zorganizowania protestu, Miętek wyjaśnił, że to cały rząd powinien wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo na kolei. „Wygląda na to, ze sam resort transportu sobie z tym nie poradzi” – powiedział przewodniczący.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.