PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczne "Mazury Cud Natury"

  • BEZ    8 stycznia 2010 - 17:36

Podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu miłośników podlodowego wędkarstwa policjanci z Sekcji Wodnej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pokazali w jaki sposób, przy pomocy specjalnych kolców, wydostać się z lodowatej wody.
Specjalne kolce zakupił Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Sprzęt zostanie rozdany m.in. w niedzielę, 10 stycznia na Podlodowych Mistrzostwach Okręgu na Jeziorze Sętal.

- Chcemy zadbać o bezpieczeństwo wędkarzy, stąd ta akcja. Przypomnę, że to nie pierwsza nasza akcja, podczas której podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo osób, odpoczywających nad wodą - w zeszłym roku rozdawaliśmy kapoki ratunkowe dzieciom ze szkółek żeglarskich - powiedział Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 
Zakup kolców związany jest z akcją Mazury Cud Natury oraz światowym konkursem szwajcarskiej Fundacji "New7Wonders" na 7 Nowych Cudów Natury. Akcja Samorządu Województwa oraz policji ma pokazać, że ochrona natury to także ochrona samego człowieka, który jest częścią środowiska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.