Bezpieczne "Mazury Cud Natury"

Podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu miłośników podlodowego wędkarstwa policjanci z Sekcji Wodnej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pokazali w jaki sposób, przy pomocy specjalnych kolców, wydostać się z lodowatej wody.
Specjalne kolce zakupił Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Sprzęt zostanie rozdany m.in. w niedzielę, 10 stycznia na Podlodowych Mistrzostwach Okręgu na Jeziorze Sętal.

- Chcemy zadbać o bezpieczeństwo wędkarzy, stąd ta akcja. Przypomnę, że to nie pierwsza nasza akcja, podczas której podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo osób, odpoczywających nad wodą - w zeszłym roku rozdawaliśmy kapoki ratunkowe dzieciom ze szkółek żeglarskich - powiedział Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 
Zakup kolców związany jest z akcją Mazury Cud Natury oraz światowym konkursem szwajcarskiej Fundacji "New7Wonders" na 7 Nowych Cudów Natury. Akcja Samorządu Województwa oraz policji ma pokazać, że ochrona natury to także ochrona samego człowieka, który jest częścią środowiska. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE