PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczne wakacje: Służby ratunkowe organizują piknik edukacyjny nad Zegrzem

  • PAP/AT    7 czerwca 2017 - 08:00
Bezpieczne wakacje: Służby ratunkowe organizują piknik edukacyjny nad Zegrzem
Ratownicy medyczni będą przestrzegać przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas wypoczynku nad wodą (fot.pixabay.com)

"Bezpieczne wakacje" - to hasło pikniku edukacyjnego, który w sobotę odbędzie się nad Jeziorem Zegrzyńskim nieopodal Warszawy. Zorganizowana przez służby ratunkowe akcja ma na celu propagowanie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku.
Piknik na terenie bazy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Południowym potrwa od godziny 10 do 16.

Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli z bliska przyjrzeć się działaniom służb ratunkowych podczas symulowanych akcji. Jedną z nich będzie potrącenie pieszego przez samochód osobowy, inną - wywrócenie się łódki żeglującej po Jeziorze Zegrzyńskim.

"Fachowcy powiedzą o tym, jak wezwać pomoc, jak prawidłowo postępować z osobami w różnych stanach zagrożenia zdrowotnego i jakich zachowań unikać" - poinformowała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka.

Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach.

"Wodniacy będą przestrzegać przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci udzielą rad, jak przygotować się do wakacyjnych podróży, a ratownicy górscy - do wędrówek po górach. Z kolei strażacy będą instruować, jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem" - mówi rzeczniczka LPR.

Czytaj też: Morze i góry: Wakacje w Polsce będą droższe

Jak dodaje, w trakcie pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można obejrzeć profesjonalny sprzęt ratunkowy: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetkę, wóz strażacki, łodzie ratunkowe czy quad wykorzystywany przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Organizatorzy przewidują m.in. konkursy, gry edukacyjne, ściankę wspinaczkową. Poznamy też finalistów konkursu plastycznego "Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka", organizowanego przez LPR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.