PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniej będzie w Tychach

  • PAP    20 lutego 2012 - 13:10
Bezpieczniej będzie w Tychach

Czterysta dodatkowych policyjnych patroli z udziałem słuchaczy katowickiej szkoły policji będzie od 1 marca do końca roku pilnowało porządku i strzegło bezpieczeństwa mieszkańców Tychów.
To efekt podpisanego właśnie porozumienia miejscowego samorządu ze Szkołą Policji w Katowicach.

Podobne patrole – na mocy wcześniejszych porozumień – pojawią się także w tym roku w kilku innych miastach woj. śląskiego: Katowicach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Zabrzu, Sosnowcu i Bytomiu.

„Słuchacze szkoły policji to pełnoprawni policjanci – przeszli sześciomiesięczny kurs, zdali szereg egzaminów, w tym egzamin strzelecki. Praktyka w terenie, jaką niedługo rozpoczną, jest ostatnim etapem szkolenia na policjanta” – wyjaśniła w poniedziałek rzeczniczka szkoły podinsp. Barbara Orzeł.

W porozumieniu z tyskim samorządem szczegółowo określono zasady współpracy między magistratem a szkołą policji. Miasto nie będzie dopłacało do dodatkowych patroli, pokryje jedynie koszty paliwa i transportu policjantów z Katowic do Tychów – w sumie 14 tys. zł.

„To niewielki koszt w porównaniu z korzyściami, jakie takie dodatkowe patrole mogą przynieść. Mam nadzieję, że dzięki nim mieszkańcy Tychów będą czuli się bezpieczniej” – ocenił prezydent ponad 130-tysięcznych Tychów Andrzej Dziuba.

Dodatkowe patrole z udziałem funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tychach oraz słuchaczy szkoły policji będą w Tychach do 31 grudnia 2012 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.