PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniej w urzędzie

  • KB    16 lipca 2010 - 20:55

W siedzibach zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego pojawiły się defilibratrory, dzięki którym ma wzrosnąć biezpieczeństwo przebywających w nim osób.
Poprawa warunków bezpieczeństwa interesantów zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego oraz umiejętności ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy w wypadkach zagrożenia życia, to cel zakupu przez urząd 5 defibrylatorów. Defibliratory kosztowały 25 tys zł. Urządzenia zostały zamontowane w oznakowanych, widocznych miejscach, w 5 siedzibach Urzędu: przy ul. Mickiewicza 41, Korsarzy 34, Piłsudskiego 40-42, Kolumba 60a i Hołdu Pruskiego 8.

- Korzystanie z urządzenia jest bardzo proste, każdą akcję poprzedza instrukcja głosowa w języku polskim. Defibrylator automatycznie dokonuje diagnostyki pacjenta, decydując o konieczności wykonania defibrylacji. Dzięki prostej obsłudze każda z osób, nie tylko tych przeszkolonych, ale i postronnych, może udzielić pierwszej pomocy, ratującej ludziom życie – mówi marszałek Marek Hok.

Defibrylator to urządzenia oddziałujące na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii po to, aby umożliwić sercu powrót do normalnej, regularnej pracy. Defibrylatory są zautomatyzowane, ograniczając do minimum udział ratownika – automatycznie dokonują diagnostyki pacjenta m.in. w oparciu EKG serca, decydując o konieczności wykonania defibliracji.

- W ciągu roku przez sejmik przewija się ok. 5 tys. osób, są to nie tylko radni, ale i uczniowie uczestniczący choćby w lekcjach samorządowych czy uczestnicy organizowanych tutaj konferencji. Chcemy, aby było to miejsce dla nich bezpieczne. Ponadto w pobliżu znajduje się Wojewódzki Urząd Pracy, jeden z wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego, stacja benzynowa, przystanek tramwajowy. Tak więc w razie wypadku, wszystkie osoby znajdujące się w okolicy – mogą z tego urządzenia skorzystać – podkreślił przewodniczący Olgierd Geblewicz.

Uwzględniając rodzaj i poziom występujących zagrożeń pracownicy urzędu marszałkowskiego zostaną przeszkoleni w ramach szkoleń BHP, służby przygotowawczej oraz szkoleń z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.