PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

  • KB    7 czerwca 2010 - 20:21

Od teraz każde nowe „zebry” będą malowane w nowej technologii – zapowiadają władze Chełma - systematycznie wymieniane będzie oznakowanie poziome na wszystkich przejściach dla pieszych.
Władze Chełma postanowiły zmniejszyć niebezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Malowane wielokrotnie pasy były na tyle gładkie, że w poślizgi wpadały nawet samochody podjeżdżające do skrzyżowań, stąd konieczność wprowadzenia nowej technologii w ich malowaniu.

- Rzeczywiście stary system oznakowania poziomego ulic był delikatnie mówią niefortunny a co najgorsze niebezpieczny. Dlatego od tego roku obligatoryjnie wprowadzamy na nowo malowanych przejściach zupełnie inną technologię – zapewnia prezydent Agata Fisz.

Do tej pory odnawianie pasów na przejściach odbywało się poprzez zamalowywanie ich kolejną warstwą farby. W ten sposób powstawało, co prawda dobrze widoczne, ale również bardzo śliskie przejście. O tym, jak bardzo niefortunne jest to rozwiązanie przekonało się na własnej skórze wielu mieszkańców Chełma. Nowa technologia przewiduje zastosowanie zupełnie innej a przez to bezpieczniejszej farby.

- W starym systemie wykorzystywano farby chlorokauczukowe. Teraz używać będziemy farby natryskowej o właściwościach antypoślizgowych – mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Nowy sposób poziomego oznakowania skrzyżowań wprowadzony zostanie na każdym odnawianym przejściu. Na pewno nowe rozwiązanie technologiczne zastosowanie zostanie przy wszystkich planowanych do remontu w tym roku ulicach.

- Systematycznie wymieniać będziemy oznakowanie na pozostałych zebrach w mieście aby przejście przez ulicę było bezpieczne o każdej porze roku – dodaje Fisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.