PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne marsze w Sosnowcu dla pań

  • esosnowiec.pl    14 listopada 2012 - 09:27
Bezpłatne marsze w Sosnowcu dla pań

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaprasza mieszkanki Sosnowca na cykl bezpłatnych marszy Nordic Walking pod okiem instruktora.
Jest on zakończeniem trwającego od maja projektu „Wewnętrzne drogowskazy - kobiety wędrujące po górach", współfinansowanego ze środków gminy Sosnowiec i Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

- Projekt miał na celu aktywizację turystyczną i ruchową mieszkanek Sosnowca - informuje Halina Sobańska, prezes Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

- O swoją aktywność fizyczną warto dbać przez cały rok, a więc i wtedy gdy za oknem szara i ponura jesień. Dlatego pragniemy rozpropagować wśród mieszkanek naszego miasta modną w ostatnim czasie formę wypoczynku jaką jest Nordic Walking - dodaje Sobańska.

- Nie trzeba być wyczynowym sportowcem by móc uprawiać tę formę aktywności, wręcz przeciwnie, Nordic Walking w dużej mierze proponowany jest właśnie osobom z ograniczoną wydolnością ruchową spowodowaną brakiem ogólnej kondycji, otyłością, czy schorzeniami wieku starszego. Chociaż na pierwszy rzut oka Nordic Walking wydaje się czymś łatwym, w rzeczywistości wymaga opanowania pewnych umiejętności. Dlatego zorganizowany przez Stowarzyszenie marsz odbędzie się pod okiem instruktorki - wyjaśnia Daria Słonecka ze Stowarzyszenia.

Marsze Nordic Walking odbędą się w kolejne soboty listopada: 17 i 24 oraz 8 grudnia, w godzinach od 10.30 do 12.30 w Parku Środula. W celach organizacyjnych należy zgłosić swój udział: tel. 32 266 16 72, email: biuro.akt@gmail.com, szczegóły: www.aktywnekobiety.org.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: