PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne parkingi w Warszawie i Krakowie

  • PAP    16 kwietnia 2010 - 11:11

Uczestnicy sobotnich i niedzielnych uroczystości pogrzebowych będą mogli nieodpłatnie korzystać z parkingów przy warszawskich i krakowskich centrach handlowych - poinformowały w piątek Urząd M.St. Warszawy i Polska Rada Centrów Handlowych.
Łącznie w stolicy ma być dostępnych 45 tys. miejsc parkingowych. M.in. będzie można korzystać w parkingów w Centrach Handlowych: Arkadia, Galeria Mokotów, Reduta, Bemowo, Wola Park, Wileńska, King Cross Praga, E.Leclerc (ul. Aspekt i Jutrzenki), Blue City, Marki, Janki, Ursynów, IKEA Janki i Targówek, Auchan (ul. Modlińska i Puławska), Real (al. Krakowska i ul. Puławska), Macro Cash & Carry (ul. Wolności, Kolumbijska i Al. Jerozolimskie), Promenada, M1, Fort Wola, Tesco (ul. Górczewska, Połczyńska, Stalowa i Al. KEN).

Urząd Miasta stołecznego Warszawy poinformował, że w stolicy nieodpłatnie dostępne będą również wszystkie parkingi działające w systemie Parkuj i Jedź: Metro Młociny, Metro Marymont, Metro Wilanowska, Metro Ursynów, Metro Stokłosy, Anin oraz Połczyńska. Dostępny będzie także parking przy Cmentarzu Północnym (szczegółowa lista poniżej).

Ponieważ wiele osób może przyjechać do stolicy autokarami, warszawski Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję, że po odwiezieniu pasażerów na miejsce przesiadkowe do środków komunikacji miejskiej, autokary będą mogły pojechać na specjalnie wyznaczone, nieodpłatne parkingi.

Od strony południowej będą to parkingi przy metrze Wilanowska, ul. Czerniakowskiej i Wale Miedzeszyńskim, od strony północnej przy metrze Młociny i Marymont, od strony północno-wschodniej przy ul. Radzymińskiej, od strony wschodniej przy ul. Grochowskiej, od strony południowo-zachodniej przy Al. Jerozolimskich i al. Krakowskiej, od strony zachodniej przy ul. Połczyńskiej, od strony południowej przy ul. Czerniakowskiej (szczegółowa lista poniżej).

Z informacji podatnych przez RCH wynika, że w Krakowie dostępne będą parkingi w Centrach Handlowych: Krokus, Zakopianka, Plaza Kraków, Bonarka, M1, IKEA oraz w Galerii Krakowskiej.

Rada zaznaczyła, że ściśle współpracuje z władzami i służbami porządkowymi Warszawy i Krakowa, "by zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobom chcącym bezpiecznie dotrzeć na miejsca uroczystości".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.