PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Kolejna bomba przy przebudowie drogi

  • PAP/KDS    10 lipca 2017 - 12:15
Białystok: Kolejna bomba przy przebudowie drogi
Dzień po ewakuacji ok. 10 tys. mieszkańców Białegostoku, na budowie drogi znaleziono kolejną bombę (fot. tak dużej ewakuacji mieszkańców (fot.mon.gov.pl)

Mieszkańców Białegostoku czeka ponowna ewakuacja? W poniedziałek (10 lipca) na przebudowie ulicy Ciołkowskiego znaleziono drugą bombę. Dzień wcześniej dokładnie w tym samym miejscu odbyła się akcja wywiezienia półtonowej bomby z czasów II wojny światowej.
 Anna Kowalska z Urzędu Miasta w Białymstoku poinformowała, że w drodze na miejsce są saperzy z Orzysza, którzy dokonają oględzin kolejnej bomby. 

Szczegółowe informacje na ten temat poznamy podczas konferencji prasowej, którą władze miasta planują zwołać konferencję prasową na godz. 15, aby poinformować o szczegółach.

Pierwszą bombę znaleziono w tym miejscu w ubiegłym tygodniu. W niedzielę przeprowadzono akcję podniesienia i wywiezienia półtonowej bomby do Orzysza, gdzie miała zostać zdetonowana. Na ten czas w mieście zorganizowano ewakuację ok. 10 tys. osób mieszkających w pobliżu tej budowy.

W poniedziałek (10 lipca) niewybuch z czasów II wojny światowej zostanie zneutralizowany na poligonie w Orzyszu. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.