PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Książnica Podlaska ma nową dyrektor

  • PAP/MN    4 maja 2016 - 14:32
Białystok: Książnica Podlaska ma nową dyrektor

Księgozbiór Książnicy Podlaskiej liczy ok. 1,3 mln pozycji (fot. ksiaznicapodlaska.pl)

• Nową dyrektorką Książnicy Podlaskiej została Jolanta Gadek.
• Gadek będzie zarządzać Książnicą do 2021 roku.
• To największa biblioteka w Polsce północno-wschodniej.
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku jest instytucją prowadzoną przez samorząd województwa podlaskiego. Jej nową dyrektorką została Jolanta Gadek - zdecydował w środę zarząd województwa podlaskiego.

Nowego dyrektora wyłoniono w drodze konkursu, po tym jak wieloletni szef Książnicy - Jan Leończuk zdecydował o odejściu na emeryturę. Do konkursu stanęło siedmiu kandydatów. Komisja konkursowa pod przewodnictwem wicemarszałka województwa podlaskiego Macieja Żywno rekomendowała zarządowi kandydaturę Gadek.

Jak poinformował Paweł Staniurski z urzędu marszałkowskiego woj. podlaskiego, w środę zarząd zatwierdził kandydaturę Gadek. Dodał, że pełnić tę funkcję będzie ona od czwartku do 3 maja 2021 roku.

Czytaj też: Gdańsk: Europejskie Centrum Solidarności z nagrodą Rady Europy

Jolanta Gadek, jest byłą wieloletnią dziennikarką regionalnych mediów, rzeczniczką wojewody podlaskiego, prezes Polskiego Radia Białystok.

Książnica Podlaska to Biblioteka Główna oraz 16 filii na terenie miasta. Jej księgozbiór liczy ok. 1,3 mln pozycji: książek, czasopism oraz zbiorów specjalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-05-05 11:11:24

    Hehehe Pani Rzeczniczka, Pani Prezes! Jak to ładnie brzmi! Nic się nie zmieniło! Podejrzewam, iż w Książnicy jest przynajmniej kilka osób, które mogły godnie zastąpić poprzedniego dyrektora?