PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Saperzy wykopują drugą bombę. Ewakuowano pracowników budowy i mieszkańców dwóch domów

  • PAP/KDS    10 lipca 2017 - 15:12
Białystok: Saperzy wykopują drugą bombę. Ewakuowano pracowników budowy i mieszkańców dwóch domów
W niedzielę saperzy przewieźli jeden pocisk z terenu budowy. Dzień później robotnicy natrafili na kolejny niewybuch (fot.www.bialystok.pl)

Ciąg dalszy akcji "bomba" w Białymstoku. W poniedziałek (10 lipca) saperzy zdecydowali się podjąć próbę wykopania bomby, na którą robotnicy trafili przy przebudowie ul. Ciołkowskiego. To druga bomba znaleziona w tym miejscu. W niedzielę odbyła się akcja wywiezienia półtonowej bomby z czasów II wojny światowej. Ewakuowano ok. 10 tys. mieszkańców.
Bombę znaleźli pracownicy budowy. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy mają dokonać oględzin niewybuchu. Jak poinformował Adam Romanowicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, saperzy podjęli próbę odkopania bomby. Dodał, że na ten czas ewakuowano pracowników budowy oraz dwóch pobliskich domów.

Romanowicz powiedział, że z uzyskanych na miejscu informacji, że ten niewybuch jest mniejszy od tego wywiezionego w niedzielę. Szczegółowe informacje o niewybuchu mają podać władze miasta jeszcze w poniedziałek.

Pierwszą bombę znaleziono w tym miejscu w ubiegłym tygodniu. W niedzielę przeprowadzono akcję podniesienia i wywiezienia półtonowej bomby do Orzysza, gdzie została zdetonowana. Na ten czas w mieście zorganizowano ewakuację ok. 10 tys. osób mieszkających w pobliżu tej budowy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.