PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok, Sylwester: Kto wystąpi na miejskim Sylwestrze?

  • PAP/AT    28 grudnia 2016 - 13:01
Białystok, Sylwester: Kto wystąpi na miejskim Sylwestrze?
Sylwestrer w Białymstoku rozpocznie się koncertem Ewy Szlachcic (fot.bialystok.pl)

• Jacek Stachursky i Ewa Szlachcic z programu "The Voice of Poland" wystąpią podczas Sylwestra w Białymstoku.
• Zabawa odbędzie się na Rynku Kościuszki.
• Imprezie towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni.
Organizatorem imprezy Białostocki Ośrodek Kultury; jak co roku koncerty odbędą się w centrum miasta, na specjalnie ustawionej scenie.

Do przyjścia na miejską zabawę zaprasza prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. "Przywitajmy razem Nowy Rok, to wyjątkowe chwile, kiedy możemy zapomnieć o codziennych trudach i bawić się wspólnie" - mówi.

Sylwestrową zabawę rozpocznie koncert wokalistki i aktorki Ewy Szlachcic, która pochodzi z Białegostoku. Szlachcic zadebiutowała w pierwszej edycji popularnego programu "The Voice of Poland", gdzie została uznana za jeden z najlepszych talentów. Na początku 2012 roku ukazała się jej debiutancka płyta "Fotografie"; w przyszłym ma zostać wydany się jej nowy album.

Czytaj też: Co przygotowały miasta na Sylwestra?

Następnie na scenie pojawi się Jacek Stachursky - popularny wykonawca muzyki z pogranicza gatunków pop i dance. Karierę solową rozpoczął ponad 20 lat temu, gdy nagrał piosenkę "Taki jestem", która okazała się przebojem. W dotychczasowej karierze wydał 9 płyt, które odniosły komercyjny sukces. Stachursky ma na swoim koncie takie przeboje jak: "Z każdym Twym oddechem", "Czuję i wiem", "Typ niepokorny" oraz własną interpretację utworu "Jedwab", wykonywany przez zespół Róże Europy.

Czytaj też: Te gwiazdy wystąpią w Sylwestra w Zakopanem

O północy tradycyjnie noworoczne życzenia złoży prezydent Białegostoku, a chwilę później odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

W związku z miejskim Sylwestrem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu przy Rynku Kościuszki. Jak informuje Urząd Miejski w Białymstoku, od godz. 21 w sobotę, do godz. 4.30 w niedzielę całkowicie zostanie zamknięty odcinek ul. Sienkiewicza między ulicami: Legionową i Białówny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.