PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok wybiera kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów

  • PAP/JS    21 grudnia 2016 - 22:15
Białystok wybiera kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów
Piętnaścioro kandydatów, którzy otrzymają największą liczbę głosów, zostanie członkami Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku (fot. pixabay.com)

• Do 23 grudnia trwa głosowanie na kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku oraz na logo rady.
• Kandydatów jest siedemdziesięciu, członkami rady zostanie piętnaście osób z największą liczbą głosów
W głosowaniu na kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów mogą wziąć udział organizacje pozarządowe i inne podmioty, w tym działające na rzecz osób starszych, mające siedzibę w Białymstoku. Można oddać głos na maksymalnie piętnastu kandydatów.

Karty do głosowania są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, w siedzibie Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22 lok. 1 oraz w internecie. Wypełnione karty do głosowania należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego (ul. Słonimska 1 lub ul. Świętojańska 22/1) osobiście lub przesłać pocztą.

Piętnaścioro kandydatów, którzy otrzymają największą liczbę głosów, zostanie członkami Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku. Skład zostanie przedstawiony do 29 grudnia. Rada rozpocznie czteroletnią kadencję w styczniu 2017 roku.

Do piątku, 23 grudnia trwa także głosowanie na logo Miejskiej Rady Seniorów. Do wyboru są cztery propozycje. Każdy mieszkaniec Białegostoku może wybrać jedną propozycję i oddać na nią swój głos. Propozycja, która uzyska najwięcej głosów, zostanie logo rady. Wyniki również zostaną ogłoszone do 29 grudnia.

– W listopadzie podczas Śniadania Obywatelskiego – otwartego spotkania konsultacyjnego z organizacjami pozarządowymi – wypracowaliśmy pomysł na wybór logo Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zależy nam na tym, aby to białostoczanie zdecydowali o jego wyglądzie.

Miejska Rada Seniorów zostanie powołana do realizacji zasady dialogu obywatelskiego, monitorowania i diagnozy potrzeb osób starszych, aktywizacji środowisk senioralnych oraz rozwoju współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi na rzecz osób starszych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.