PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok zwiększa stypendium Twardowskiemu

  • PAP    23 sierpnia 2011 - 20:23
Białystok zwiększa stypendium Twardowskiemu

Władze Białegostoku zwiększyły stypendium sportowe mistrzowi świata w kajakarstwie Markowi Twardowskiemu na 2011 rok. Będzie dostawał 2,2 tys. zł - to maksymalna wysokość tego świadczenia. Dotychczas był to 1 tys. zł.
Twardowski (Cresovia Białystok) zdobył w sobotę w węgierskim Szeged złoty medal mistrzostw świata w wyścigu na 500 m. O zwiększeniu stypendium poinformował we wtorek wiceprezydent Białegostoku Tadeusz Arłukowicz podczas spotkania z Twardowskim, jego trenerem Andrzejem Siemionem oraz władzami klubu Cresovia Białystok. Wręczył listy gratulacyjne i upominki.

Arłukowicz w imieniu władz miasta pogratulował sukcesu mistrzowi świata. Mówił, że sukces Twardowskiego to "wielkie wyróżnienie, powód do dumy i do radości" dla Białegostoku.

Wiceprezydent podkreślił, że decyzja o zwiększeniu stypendium Twardowskiemu była podjęta już pod koniec lipca, a we wtorek została jedynie podana do publicznej wiadomości. Tego dnia Twardowski podpisał formalnie dokumenty w tej sprawie.

Pytany o marzenia związane z przyszłoroczną olimpiadą w Londynie Twardowski mówił, że nie zamieniłby wszystkich swoich dotychczasowych sukcesów na medal olimpijski, ale zrobi wszystko, żeby na igrzyskach stanąć na podium. Podkreślił, że "wszystko jest możliwe", z pomocą władz i kibiców.

Pytany o przygotowania do startu olimpijskiego mówił, że na razie trudno powiedzieć jak będą one wyglądały, ale ocenił, że nie powinny one bardzo odbiegać od tego, co było do tej pory. Planuje w grudniu i styczniu przebywać w górach na nartach, później wyjedzie za granicę, potem trenować będzie w Polsce.

Pytany, czy po sukcesie jaki odniósł może liczyć na wsparcie ze strony Polskiego Związku Kajakowego powiedział, że "na pewno" i ufa, że wróci "wiara w niego i zaufanie do niego". Dodał w rozmowie z PAP, że ma w tej sprawie zapewnienia prezesa Polskiego Związku Kajakowego, z którym odbył na razie krótką rozmowę. Dodał, że w środę jedzie do Warszawy na spotkanie z ministrem Adamem Gierszem, który uhonoruje medalistów z Szeged. Twardowski liczy tam na pierwsze spokojne deklaracje dotyczące jego dalszych przygotowań.

Arłukowicz pytany przez PAP o ewentualne inne formy pomocy finansowej Białegostoku wobec Twardowskiego powiedział, że miasto rozważa możliwości prawne w tej sprawie. Mówił, że nie ma gotowych procedur finansowania zawodników. Niewykluczone, że będzie wniosek do Rady Miejskiej o przyznanie Twardowskiemu finansowej nagrody indywidualnej za sukces sportowy. Taką nagrodę otrzymali w przeszłości piłkarze Jagiellonii Białystok. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.