PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka w Mierzynie: Światowy Dzień Poezji

  • www.Mierzyn24.pl    20 marca 2012 - 10:11

Biblioteka w Mierzynie zaprasza na obchody Światowego Dnia Poezji.
Spotkanie odbędzie się w środę 21 marca o godz. 17:00 w budynku biblioteki przy ul. Weleckiej 5 w Mierzynie. Tegoroczne spotkanie nie będzie jednak klasyczne. Nie będzie czytania utworów Miłosza, Szymborskiej czy Mickiewicza.

W Polsce Światowy Dzień Poezji nie jest jeszcze zbyt popularny, jednak od wielu lat tego dnia odbywają się różne imprezy związane z poezją. Również biblioteka w Mierzynie przygotowała szereg atrakcji dla młodzieży.

Spotykamy się często ze stwierdzeniem, że młodzież nie lubi poezji. Dlaczego tak jest? Czy to kwestia braku wierszy dla młodzieży? Jako dzieci przepadaliśmy przecież za utworami Brzechwy i Tuwima. A może to współczesny świat, na który człowiek patrzy oczyma realisty, świat burzliwego rozwoju techniki, gdzie głód wiedzy zaspokaja Internet i telewizja. Może warto, choć na chwilę oderwać się od codziennych spraw, dać się porwać zmysłom, sercu, duszy i odnaleźć piękno, które drzemie gdzieś głęboko w nas.

Tegoroczne spotkanie w bibliotece nie będzie klasyczne. Nie będzie czytania utworów Miłosza, Szymborskiej czy Mickiewicza. Tym razem biblioteka w Mierzynie zaprasza na warsztaty poetyckie z: wampirami, wilkołakami i duchami. Zapraszamy w środę 21 marca o godz. 17:00 do budynku biblioteki przy ul. Weleckiej 5 w Mierzynie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.