PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka w Świętochłowicach z dostępem do książek elektronicznych

  • PAP/JL    13 stycznia 2016 - 10:14
Biblioteka w Świętochłowicach z dostępem do książek elektronicznych
Biblioteka w Świętochłowicach zapewnia czytelnikom dostęp do serwisu książek elektronicznych. Fot. Pixabay.com

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach zapewnia czytelnikom dostęp do pierwszego polskiego serwisu książek elektronicznych.
Zbiór liczy ponad 2 tys. e-booków na komputer i urządzenia mobilne. Baza IBUK Libra zawiera elektroniczne wersje publikacji beletrystycznych, ale także książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in. PWN, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Wolters Kluwer Polska czy Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne. Wszystkie można czytać na ekranach komputerów, tabletów i smarfonów.

Każdy czytelnik biblioteki w Świętochłowicach może stać się użytkownikiem serwisu IBUK Libra. Wystarczy przyjść do jednej z sześciu filii, aby uzyskać kod dostępu.

– Użytkownik IBUK Libry może stworzyć własną wirtualną bibliotekę złożoną z interesujących go publikacji (my Ibuk). Przeglądając książki może również zaznaczać interesujące go fragmenty, wprowadzać własne notatki czy zakładki. Podczas lektury istnieje też możliwość korzystania z encyklopedii i Słownika PWN – wyjaśnia Luiza Przełożny z biblioteki w Świętochłowicach.

Dostęp do zasobów IBUK Libry to tylko jedno z kilku elektronicznych udogodnień w ofercie świętochłowickiej książnicy. Od blisko roku świętochłowiczanie bezpłatnie korzystają już z serwisu „Wolne Lektury” z kilku tysięczną bazą utworów. W trzech największych placówkach – Bibliotece Centralnej, Filii nr 1 oraz Filii nr 2 działają wypożyczalnie elektroniczne, dzięki którym można na bieżąco kontrolować stan swojego konta oraz dostępność i terminy zwrotu książek.

W przyszłym miesiącu uruchomiony zostanie serwis umożliwiający zamawianie ich przez internet.

– Musimy pamiętać, że współczesna biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale przede wszystkim centrum informacji, instytucja która wspiera edukację, zapewnia szeroki dostęp do wiedzy – podkreśla dyrektor biblioteki w Świętochłowicach Joachim Krzyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.