PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedronka zmienia sklep na prośbę władz miasta

  • www.dlahandlu.pl    31 października 2013 - 11:33
Biedronka zmienia sklep na prośbę władz miasta

W Goleniowie zostanie uruchomiony sklep sieci Biedronka u zbiegu ul. Puszkina i Jagiełły, który po konsultacjach z Urzędem Miasta i Gminy w Goleniowie będzie miał zmieniony wyglądu budynku oraz funkcję i estetykę jego otoczenia.
- W przypadku inwestycji w Goleniowie pierwotny projekt zakładał zastąpienie zabudowy nowym wolnostojącym obiektem z wykorzystaniem standardowej kolorystyki charakterystycznej dla sklepów Biedronka. Po konsultacjach dla większej spójności z sąsiednimi budynkami, zastosowano tynk w kolorze jasnego beżu oraz srebrno - szare płyty alucobond. Zadaszenie stanowi konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo, obudowana płytą alucobond w kolorze ciemnoszarym. Dzięki płycie alucobond uzyskany zostanie efekt 3D i odbicie światła. Wokół ścieżki pieszo - rowerowej, wykonanej z kostki betonowej w kolorze szarym i grafitowym, łączącej ulice Puszkina i Jagiełły zostaną wykonane również nowe nasadzenia niskie i wysokie z wykorzystaniem klonów, śliwy wiśniowej, berberysów, żywotników i tawuły - wylicza Biedronka.

Sklep w Goleniowie jest jednym z przykładów współpracy w władzami miasta i instytucjami. Wśród takich realizacji znajduje się np. sklep położony w zabytkowej kamienicy na toruńskiej starówce przy ul. Szerokiej. Dzięki konsultacjom z urzędnikami oraz konserwatorem zabytków odsłonięto elementy zabytkowej posadzki, fragment muru z wątkiem gotyckim oraz freski, ukryte wcześniej pod warstwami tynku i płyt gipsowych.

Z kolei sklep Biedronka w Zielonej Górze przy ul. Stary Rynek pozwolił na zachowanie całej elewacji w oryginalnym kolorze zgodnie z sugestią konserwatora, a logo wykonano w postaci odlewu z brązu, aby nawiązać do zabytkowego otoczenia. Natomiast sklep Biedronka w Zakopanem przy ul. Makuszyńskiego został  wpisany w tradycyjną architekturę zakopiańską poprzez pokrycie wykonane z drewnianego gontu ze zwieńczeniem w postaci nieregularnej attyki, nawiązującej linią do górskich szczytów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.