PARTNER PORTALU
  • BGK

Biegiem uczczą pamięć śląskiego przywódcy

  • zyciemiast.pl    16 kwietnia 2011 - 14:39

W niedzielę, 17 kwietnia odbędzie się XVIII Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego. Start planowany jest na godz. 11.00 tradycyjnie spod pomnika Wojciecha Korfantego przy Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Trasa biegu będzie przebiegała ulicami Katowic: Jagiellońską, Kochanowskiego, Rynek, Al. Korfantego (przez Rondo, pętlę Słoneczną, Pl. Alfreda), w Siemianowicach Śl.: ul. Katowicką, Staszica, Świerczewskiego, Parkową do Al. Sportowców (meta biegu znajduje się również przy pomniku Wojciecha Korfantego). Dystans biegu wynosi ok. 8,5 km.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Katowice – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach oraz Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik" w Siemianowicach Śląskich. Zgodnie z regulaminem, warunkiem uczestnictwa w biegu jest ukończony 16 rok życia, jednak osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów.

Celem biegu Korfantego jest popularyzacja biegów masowych, ale nie tylko, to przede wszystkim impreza sportowo-rekreacyjna upamiętniająca wybitnego śląskiego polityka – Wojciecha Korfantego. Przedsięwzięcie organizowane jest od 1993 w okolicy urodzin Korfantego tj. 20 kwietnia. Trasa biegu prowadzi z Katowic do Siemianowic tym samym łącząc ze sobą dwa pomniki Wojciecha Korfantego. Ważnym elementem towarzyszącym imprezie jest symboliczne złożenie kwiatów i oddanie hołdu Wojciechowi Korfantemu przez władze miejskie Katowic i Siemianowic Śl.

Więcej informacji o Biegu Ulicznym im. Wojciecha Korfantego znajdą Państwo na stronie internetowej:  www.biegkorfantego.katowice.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.