PARTNER PORTALU
  • BGK

Bielsko stawia bezobsługowe wypożyczalnie rowerów

  • PAP    15 września 2014 - 18:10
Bielsko stawia bezobsługowe wypożyczalnie rowerów

Jeszcze przed zimą bielszczanie i turyści będą mogli skorzystać z bezobsługowych wypożyczalni rowerów w Bielsku-Białej - poinformował rzecznik magistratu Tomasz Ficoń. Do dyspozycji otrzymają oni 120 jednośladów, ale na razie tylko przez miesiąc.
Magistrat poinformował, że wyznaczono już miejsca, gdzie zamontowanych zostanie dwanaście stacji parkowania. Znajdą się one m.in. w pobliżu dworców kolejowego i autobusowego, w zabytkowym centrum, rekreacyjnej dzielnicy Cygański Las, na największych osiedlach, a także przy basenach.

Czytaj też:Polacy pokochali rowery miejskie 

Ficoń przypomniał, że system bezobsługowych wypożyczalni rowerowych "BBbike" miał zostać oddany do użytku przed wakacjami i działać do końca października. Firma Nextbike Polska, która przegrała przetarg na jego stworzenie, dwukrotnie odwoływała się jednak od werdyktu bielskiego magistratu. Jej przedstawiciele twierdzili, że zwycięzca - spółka BikeU - zaniżyła cenę. Przeciągająca się procedura uniemożliwiła uruchomienie usługi w planowanym terminie.

"Postanowiliśmy, że mimo wszystko wypożyczalnia zostanie uruchomiona jeszcze w październiku. Ma to związek z umową, która zakłada otwarcie w bieżącym roku. Rezygnując z tego, dalibyśmy pole do kolejnego odwołania" - wyjaśnił Ficoń.

Beata Synowiec z magistrackiego Biura Promocji Miasta poinformowała, że ponownie wypożyczalnia zostanie uruchomiona po ustąpieniu zimy. Umowa zakłada, że bielszczanie powinni korzystać z usługi od 1 kwietnia do końca października. Rowery są własnością operatora wypożyczalni. Pierwsze 20 minut korzystania z nich będzie bezpłatne, a za kolejnych 40 trzeba zapłacić 2 zł. Stawka za następne godziny będzie wyższa, od 3 do 4 zł.

Firma BikeU jest przedstawicielem francuskiej sieci operującej we własnym kraju oraz w Grecji. Miasto za czteroletnią obsługę zapłaci firmie niespełna 1,5 mln zł. Konkurencyjna oferta Nextbike Polska, z usług której korzystają m.in. mieszkańcy Poznania i Warszawy, była droższa o ponad 1,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.