PARTNER PORTALU
  • BGK

Bieszczady: Dobre warunki dla turystów

  • PAP/AT    18 sierpnia 2017 - 09:03
Bieszczady: Dobre warunki dla turystów
Wybierający się w góry powinni pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach (fot.pixabay.com)

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Tomasz Stabryła.
W piątek (18 sierpnia) rano temperatury powietrza wahały się od 13 stopni w Ustrzykach Górnych do 20 stopni w Sanoku. Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie.

"Wybierający się w góry powinni pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach. Nie wolno zapominać o nakryciu głowy i dużej ilości wody mineralnej. Jeżeli to możliwe, wybierać zacienione, biegnące przez lasy szlaki górskie" - powiedział Stabryła.

Po południu w Bieszczadach możliwe są burze. "Podczas burz w górach należy unikać otwartych przestrzeni. Nie należy chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach" - podkreślił ratownik dyżurny.

Czytaj też: Rekordowa liczba turystów odwiedziła Jeziorka Duszatyńskie

W wakacje nad bezpieczeństwem turystów m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim czuwa 205 ratowników i kandydatów na ratowników górskich. Obok całorocznych stacji ratunkowych bieszczadzkiej grupy GOPR w Sanoku, Ustrzykach Górnych i Cisnej pracują też sezonowe stacje na Połoninie Wetlińskiej oraz w Dukli w Beskidzie Niskim. Sieć placówek GOPR uzupełniają punkty ratunkowe w schroniskach "Koliba" na Przysłupiu Caryńskim, "Pod Wysoką Połoniną" w Wetlinie oraz "Bacówce" pod Małą Rawką.

Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR monitorują prawie cztery tys. km kw. Opiekują się turystami w Bieszczadach, Beskidzie Niskim, a także w Górach Sanocko-Turczańskich oraz na pogórzach Dynowskim i Przemyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Odcięci-od-świata, 2017-08-18 15:46:25

    Lepiej napiszcie kiedy w koncu wróci zasięg do Ustrzyk Górnych i okolic. Pozdrawiają odcięci od świata