PARTNER PORTALU
  • BGK

Bieszczady, góry: Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

  • PAP/AT    30 listopada 2017 - 08:45
Bieszczady, góry: Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
Zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim w masywach Wielkiej i Małej Rawki, Szerokiego Wierchu, Tarnicy oraz połonin Wetlińskiej i Caryńskiej (fot.shutterstock)

W górach panują trudne warunki turystyczne. W Bieszczad ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.
W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Przypomniał, że "zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim w masywach Wielkiej i Małej Rawki, Szerokiego Wierchu, Tarnicy oraz połonin Wetlińskiej i Caryńskiej". Wyjaśnił, że dotyczy głównie północnych stoków, w miejscach zwiększonego odłożenia śniegu na starej pokrywie oraz w miejscach, gdzie śnieg leży na podłożu trawiastym.

Rano na Połoninie Wetlińskiej i w Ustrzykach Górnych były trzy stopnie mrozu, a w Cisnej - zero stopni Celsjusza. Jest bezwietrznie.

W bieszczadzkich dolinach leży od 4 do 12 cm śniegu. Natomiast powyżej górnej granicy lasu miejscami pokrywa śnieżna dochodzi do 40 cm. "W ciągu dnia spodziewamy się opadów śniegu" - zauważył ratownik dyżurny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.