PARTNER PORTALU
  • BGK

Bieszczady: Trudne warunki dla turystów

  • PAP/AT    16 marca 2018 - 09:45
Bieszczady: Trudne warunki dla turystów
W ostatnich dwóch tygodniach zaobserwowano w Bieszczadach trzy lawiny średnich rozmiarów (fot.pixabay.com)

W górnych partiach Bieszczad miejscami leżą nawet dwa metry śniegu. - Wybierający się w góry powinni pamiętać, że warunki turystyczne są trudne. Wprawdzie szlaki górskie są przetarte, ale nagromadzony śnieg jest mokry i ciężki - zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Waldemar Olszewski.

W górnych partiach Bieszczad nadal obowiązuje drugi – w pięciostopniowej skali – stopień zagrożenia lawinowego. "Powyżej górnej granicy lasu warunki turystyczne są trudne" – powiedział Olszewski.

"Zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim na północnych stokach. Dotyczy m.in. masywów Połoniny Caryńskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu" - wyjaśnił.

Czytaj też: Bieszczady: Niedźwiedzie budzą się ze snu

W górnych partiach Bieszczad miejscami leżą nawet dwa metry śniegu. W ostatnich dwóch tygodniach zaobserwowano tam trzy lawiny średnich rozmiarów. "Wybierający się w góry powinni pamiętać, że warunki turystyczne są trudne. Wprawdzie szlaki górskie są przetarte, ale nagromadzony śnieg jest mokry i ciężki" - poinformował ratownik dyżurny.

Natomiast w bieszczadzkich dolinach śnieg leży jedynie w płatach. W piątek (16 marca) rano w Cisnej i Ustrzykach Górnych termometry pokazywały cztery stopnie Celsjusza powyżej zera.

W dolinach, gdzie jest bezwietrznie lub wieje słaby wiatr, mgła ogranicza widoczność do 100 metrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.