PARTNER PORTALU
  • BGK

Bigos i kubek Durczoka na rzecz festiwalu filmowego

  • PAP    22 lipca 2010 - 10:49

Kubek od Kamila Durczoka i książki Kazimierza Kutza z jego autografem oraz bigos Elżbiety Okupskiej - można kupić m.in. na licytacji na rzecz festiwalu filmowego poświęconego prawom człowieka w Katowicach.
Jesienią w mieście odbędzie się Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w filmie. Jego organizator - Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides - chce, by wstęp na wszystkie projekcje był bezpłatny. Koszty imprezy ma więc pokryć dochód z aukcji, zaplanowanej na 1 sierpnia.

- W ostatniej chwili wycofał nam się sponsor, wpadliśmy więc na pomysł, aby przeprowadzić taką aukcję. Poprosiliśmy o pomoc osobistości związane ze Śląskiem, te chętnie zgodziły się pomóc i ostatecznie udało nam się zebrać przedmioty na licytację - powiedział Maciej Machura ze Stowarzyszenia Bona Fides.

Sierpniowa licytacja będzie towarzyszyć występom Kabaretowej Sceny Trójki w podcieniach Centrum Kultury Katowice, podczas której wystąpi Stanisław Tym. Aukcję poprowadzi Jacek Łapot z Kabaretu Długi. Cena wywoławcza każdego z przedmiotów to symboliczna złotówka.

Chętni mogą kupić m.in.: parasol czeskiego barda Jaromira Nohavicy z autografem, plakat z autografem i reżyserski egzemplarz scenariusza filmu Magdaleny Piekorz, fotografię autorstwa Tomasza Tomaszewskiego ze śląskiego fotoreportażu "Cześć pracy", książki Kazimierza Kutza z autografem, 150-letnią deskę ze sceny Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, na której umieszczono tabliczkę z napisem: "Deptana przez pokolenia".

Można też wylicytować śniadaniowy kubek od stacji TVN z podpisem Kamila Durczoka, płyty Józefa Skrzeka i Golec uOrkiestry z autografami artystów, a także bigos, zrobiony własnoręcznie przez znaną śląską aktorkę Elżbietę Okupską - podobno niezapomniany w smaku, do odbioru w ustalonym terminie.

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie jest organizowany od 2003 r. w różnych polskich miastach po grudniowym międzynarodowym festiwalu w Warszawie. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego - współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach - wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego WATCH DOCS. Opracowują też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych, wystawy fotografii, koncerty i spektakle. Z zasady wstęp jest bezpłatny.

Termin imprezy w Katowicach nie jest jeszcze znany, ale odbędzie się prawdopodobnie między 18 a 24 października. Większość projekcji planowanych jest w pomieszczeniach Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Według wstępnych obliczeń Stowarzyszenia Bona Fides, kwota potrzebna do zorganizowania festiwalu wynosi kilka tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: