PARTNER PORTALU
  • BGK

Biuro Kultury m.st. Warszawy: Ws. siedziby Teatru WARSawy interweniujemy w Radzie miasta

  • PAP/JS    8 listopada 2016 - 19:23
Biuro Kultury m.st. Warszawy: Ws. siedziby Teatru WARSawy interweniujemy w Radzie miasta
Budynek przy ul. Rynek Nowego Miasta 5/7, w którym rezyduje obecnie Teatr WARSawy, w jednej części należy do miasta Warszawy, a w drugiej jest własnością dewelopera (fot. pixabay.com)

Zależy nam, aby Teatr WARSawy zachował funkcje kulturalne. Dlatego zaproponowaliśmy miejskim radnym powrót do projektu, który przewiduje zamianę nieruchomości z innym budynkiem - napisał w oświadczeniu Tomasz Thun-Janowski, dyr. Biura Kultury m.st. Warszawy.
"Doceniamy działalność Teatru Warszawy, dlatego też wspieramy jego działalność w postaci grantów przyznawanych tej instytucji w wysokości ok. 600 tysięcy zł w skali roku" - przypomniał w oświadczeniu Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy. "Zależy nam na tym, aby miejsce to zachowało funkcje kulturalne" - podkreślił.

Jak powiedział, Biuro Kultury zaproponowało miejskim radnym "powrót do projektu, który przewidywał zamianę nieruchomości z budynkiem dawnego kina Wars na nieruchomość położoną przy ul. Długiej, ponieważ właściciel nie jest zainteresowany sprzedażą nieruchomości". Thun-Janowski wyraził nadzieję, że "Rada m.st. Warszawy zechce rozważyć ponownie sprawę wsłuchując się w głos artystów i publiczności".

Budynek przy ul. Rynek Nowego Miasta 5/7, w którym rezyduje obecnie Teatr WARSawy, w jednej części należy do miasta Warszawy, a w drugiej jest własnością dewelopera. Miasto, jak przypominał dyrektor teatru Adam Sajnuk, przez lata prowadziło negocjacje z prywatnym właścicielem w sprawie zamiany działek - proponowało m.in., że odkupi ten budynek od właściciela.

Władzom miasta ostatecznie nie udało się jednak porozumieć z deweloperem. Dyrekcja teatru otrzymała wymówienie najmu w czerwcu, po piśmie jednak okres użytkowania budynku przedłużono do końca grudnia. Jak podkreślił Sajnuk, miasto nie informuje dyrekcji teatru o aktualnym stanie negocjacji lub ich zawieszeniu. Dodał także, że w razie nie znalezienia wyjścia z sytuacji teatr nie zamierza zmieniać siedziby i przerwie swoją działalność.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.