PARTNER PORTALU
  • BGK

Biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość

  • AT    9 kwietnia 2013 - 17:29
Biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość

Sąd Rejonowy ogłosił upadłość biura podróży Sky Club w Warszawie. Wyznaczony został także sędzia komisarz i syndyk masy upadłości. Do początku czerwca poszkodowani mają czas na zgłaszanie swoich wierzytelności.
4 lipca 2012 r. biuro podróży Sky Club złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. W momencie jego upadku poza granicami kraju przebywało ponad 4,8 tys. osób. Klienci biura wypoczywali w Turcji, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji, Egipcie, Portugalii, na Cyprze, w Bułgarii oraz na Kubie.

Czytaj też: Lato jeszcze bez turystycznego funduszu

29 marca 2013 r. Sąd Rejonowy ogłosił upadłość Sky Club z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 42, wraz z likwidacją majątku. Wyznaczony został także sędzia komisarz oraz syndyk masy upadłości.

Wszyscy poszkodowani mają dwa miesiące od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym" na złożenie swoich wierzytelności. W tej kwestii należy kontaktować się z syndykiem masy upadłości.

Czytaj też: Marszałkowie nie będą sprowadzać turystów

Na mocy prawa marszałkowie województw występują wyłącznie do gwaranta na rzecz poszkodowanych klientów w sprawach wypłaty środków z tytułu umów gwarancji ubezpieczeniowych. Nie mogą natomiast pośredniczyć w zgłaszaniu wierzytelności do masy upadłości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.