PARTNER PORTALU
  • BGK

Biznes na turystyce i turystyka biznesowa

  • JL    28 lipca 2010 - 09:08
Biznes na turystyce i turystyka biznesowa

Według danych Instytutu Turystyki organizacja konferencji, szkoleń, kongresów, a także typowych podróży służbowych stanowi 30 proc. ruchu turystycznego. Dlatego władze Małopolski chcą promować za granicą swoją ofertę turystyki biznesowej.
Władze regionu zamierzają przystąpić do projektu „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na arenie międzynarodowej”, realizowanego w ramach regionalnego programu operacyjnego. Projekt zakłada m.in. prezentację oferty konferencyjnej na targach we Frankfurcie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i w Brukseli. Przeprowadzona zostanie również kampania promująca tę ofertę.

Pojawią się wydawnictwa tematyczne i gadżety do dystrybucji podczas targów. Elementem uzupełniającym kampanię promocyjną będzie wizyta studyjna w Małopolsce dziennikarzy i przedstawicieli branży turystyki biznesowej. Projekt ruszy 1 stycznia 2011 r. i potrwa do 31 grudnia 2012 r.

– Chcemy udowodnić, że w Małopolsce można nie tylko wypocząć na łonie natury, ale także zorganizować w ciekawej okolicy szkolenie czy konferencję i to w obiektach, często zabytkowych, które mają świetne zaplecze oraz infrastrukturę – przekonuje wicemarszałek Leszek Zegzda.

W małopolskiej bazie ośrodków konferencyjnych znalazło się ponad 300 różnorodnych obiektów. Wśród nich są centra konferencyjne i hotele, ale również zabytkowe dwory i pałace oferujące wyjątkową atmosferę, ale zarazem przystosowane do organizacji wydarzeń biznesowych. Baza dostępna jest na www.konferencje.malopolska.pl.

Katalogi baz obiektów hotelarskich i konferencyjnych zostały opracowane także w wersji książkowej, w języku polskim i angielskim. Ich uzupełnieniem są prezentacje multimedialne na płytach CD.

W projektach budżetu województwa na lata 2011 oraz 2012 ma zostać zarezerwowane na ten cel do 265 tys. zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 745 tys. zł. Liderem projektu jest gmina miejska Kraków, z którą woj. małopolskie zamierza realizować to zadanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.