PARTNER PORTALU
  • BGK

Biznesowe układy Chełma i Kuwejtu

  • chelmonline.pl    11 lutego 2013 - 11:28
Biznesowe układy Chełma i Kuwejtu

Zrzeszające kilkadziesiąt firm konsorcjum z Kuwejtu będzie współpracować z chełmskimi przedsiębiorstwami.
Przedstawiciel konsorcjum spotkał się w ubiegłym tygodniu z prezydent Chełma Agatą Fisz.

Kuwejt to jeden z największych eksporterów ropy naftowej. Szacuje się, że pod w niewielkim, położonym na pustyni państwie, znajduje się nawet 10% światowych zasobów surowca. Ale płynące z tego bogactwo nie rozwiązuje wszystkich problemów Kuwejtu. Głównie ze względu na pustynne tereny, większość produktów importowanych jest z innych krajów, w tym wiele z Europy. Polska coraz bardziej interesuje importerów z krajów położonych w rejonie Zatoki Perskiej, jak sami mówią, z uwagi na wysoką jakość naszych produktów.

- W Chełmie są firmy zajmujące się produkcją i dlatego zachęcaliśmy przedstawiciela konsorcjum do zainteresowania naszym miastem i regionem. Przedstawiliśmy charakterystykę miasta z podziałem na branże oraz głównych producentów. Oczywiście pomożemy w nawiązaniu kontaktów, organizacji spotkań i udzielimy pomocy w zakresie spraw formalno-prawnych - mówi prezydent Agata Fisz.

Kuwejtczycy gościli w Chełmie 3 dni. W tym czasie spotkali się już z czterema przedsiębiorstwami. Kolejne spotkania odbędą się jeszcze w tym roku.

- Wzrost eksportu przekłada się przecież na wzrost produkcji, a przez to zatrudnienia. O to nam głównie chodzi. Sprawy handlowe pozostawiamy przedsiębiorcom, ale jako miasto będziemy służyć dużą pomocą w zakresie informacji i postaramy się udzielić pomocy organizacyjnej.

Kolejna wizyta przedstawicieli kuwejckiego konsorcjum zaplanowana jest za około 4 miesiące. Ma wówczas dojść do spotkania z kolejnymi firmami. Niewykluczone, że Kuwejtczycy uruchomią w Chełmie, na bazie jednej z lokalnych firm, swoje przedstawicielstwo na Polskę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: