PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 11 tys. mandatów za wjazd na most

  • PAP    4 stycznia 2012 - 09:00
Blisko 11 tys. mandatów za wjazd na most

Blisko 11 tys. mandatów od połowy października ub. r. wręczyli miejscy strażnicy kierowcom, którzy łamią zakaz wjazdu na most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie.
Średnia wysokość kary to 200-250 zł. W związku z budową centralnego odcinka II linii metra na Pradze, mostem Śląsko-Dąbrowskim nie mogą jeździć samochody osobowe. Przez przeprawę przejeżdżają jedynie pojazdy komunikacji zbiorowej, jednoślady i służby miejskie.

Jak powiedziała rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak, strażnicy kontrolują przeprawę codziennie i będą to robić do odwołania. Każdego dnia wypisują ok. 130 mandatów. „Ostatnio liczba zatrzymanych kierowców nieznacznie spadła, ale być może jest to związane z mniejszym ruchem samochodów w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) w okresie świątecznym i noworocznym” – dodała.

Średnia wysokość mandatu to 200-250 zł, natomiast zgodnie z przepisami, maksymalnie jest to do 500 zł – poinformowała. Dodała, że zatrzymani łamią czasem także inne przepisy – m.in. kierują pod wpływem alkoholu, pojazd prowadzą osoby, które nigdy nie miały prawa jazdy a nawet ukończonego kursu.

Od 18 października strażnicy wręczyli kierowcom 10 621 mandatów. Zakaz przejazdu przez most Śląsko-Dąbrowski obowiązuje od 15 października. Utrudnienia potrwają do zakończenia budowy stacji II linii metra Dworzec Wileński. Według planów centralny odcinek drugiej nitki podziemnej kolejki ma być ukończony w październiku 2013 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • mzakrzewski, 2012-01-04 09:51:34

    Strażnicy robią wreszcie coś pożytecznego! A ile zarobi na tym budżet Warszawy?! Liczba ukaranych dokumentuje olewający stosunek Polaków do prawa. Zakaz? A co mi oni mogą zakazywać! Ja jadę bo ja uliczny pan i władca! Później dziwimy się liczbie wypadków drogowych, z których 10 proc powoduje alkoh...ol.(nie jest on problemem na drogach ale medialny) Problem to głupota , bezmyślność, lekceważenie przepisów. Dlatego mandaty za jazdę po tym moście obligatoryjnie powinny kosztować 500 zł.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: