PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 250 wydarzeń w ramach Lubelskich Dni Seniora

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora    3 czerwca 2015 - 11:21
Blisko 250 wydarzeń w ramach Lubelskich Dni Seniora
(fot. Rynek Seniora)

5 czerwca ruszają Lubelskie Dni Seniora. W organizację święta najstarszych mieszkańców miasta zaangażowało się ponad 120 podmiotów, które zrealizują blisko 250 różnych wydarzeń.
Święto dedykowane jest przede wszystkim najstarszym mieszkańcom Lublina, ale organizatorzy do wspólnej zabawy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek. Inicjatywa ma zachęcić do aktywnego stylu życia i tworzyć solidarność międzypokoleniową.

We wszystkich dzielnicach odbywać się będą koncerty, spektakle teatralne, prezentacje multimedialne, warsztaty i zawody sportowe. Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z zajęć tai-chi, aqua aerobiku, wypraw rowerowych i zabaw tanecznych.

Lublin Strefa 60+

Wraz z Lubelskimi Dniami Seniora rusza program "Lublin Strefa 60+", który ma wspierać i wzmacniać aktywność społeczną wśród osób, które skończyły 60 lat.

Jednym z elementów programu jest Lubelska Karta Seniora, która umożliwi osobom starszym korzystanie z wielu usług w zakresie kultury, sportu, rekreacji czy nauki po preferencyjnych cenach. Do tej pory chęć przystąpienia do programu zadeklarowało 50 podmiotów.

Oficjalne zakończenie Lubelskich Dni Seniora zaplanowano na piątek, 12 czerwca podczas uroczystego koncertu w auli Centrum Konferencyjnego Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Szczegółowy program na cały tydzień dostępny jest na stronie urzędu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.