Bój o Mistrzostwa Świata Weteranów

Toruń i Bydgoszcz zabiegają o organizację w 2015 r. Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki. Oba miasta właśnie są wizytowane przez delegatów Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki.
Bój o Mistrzostwa Świata Weteranów

Komisja poznaje obiekty sportowe, na których mogłyby się odbyć mistrzostwa. Delegaci oglądają także bazy noclegowe i infrastrukturę techniczną.

W Toruniu gości przyjął prezydent Torunia Michał Zaleski (zabierz glos/oceń prezydenta). Powiedział, że do 2015 r. miasto wzbogaci się o halę widowiskowo-sportową.

Po spotkaniu delegaci zwiedzili Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, halę sportową oraz internat Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej.

Mistrzostwa Świata Weteranów Lekkiej Atletyki miałyby się odbyć w 2015 r. w dniach od 1 do 10 sierpnia. Decyzję o przyznaniu organizacji imprezy podejmie Walne Zgromadzenie Członków Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki.

Zapadnie ona podczas kongresu, który odbędzie się w Sacramento w dniach 6 – 17 lipca 2011 r. Jeśli Toruniowi i Bydgoszczy się uda, na 11 sierpniowych dni 2015 r. do obu miast przyjedzie 5-6 tys. zawodników z całego świata, co będzie ich wielką promocją.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE