PARTNER PORTALU
  • BGK

Bój o Mistrzostwa Świata Weteranów

  • GK    22 marca 2011 - 11:56
Bój o Mistrzostwa Świata Weteranów

Toruń i Bydgoszcz zabiegają o organizację w 2015 r. Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki. Oba miasta właśnie są wizytowane przez delegatów Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki.
Komisja poznaje obiekty sportowe, na których mogłyby się odbyć mistrzostwa. Delegaci oglądają także bazy noclegowe i infrastrukturę techniczną.

W Toruniu gości przyjął prezydent Torunia Michał Zaleski (zabierz glos/oceń prezydenta). Powiedział, że do 2015 r. miasto wzbogaci się o halę widowiskowo-sportową.

Po spotkaniu delegaci zwiedzili Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, halę sportową oraz internat Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej.

Mistrzostwa Świata Weteranów Lekkiej Atletyki miałyby się odbyć w 2015 r. w dniach od 1 do 10 sierpnia. Decyzję o przyznaniu organizacji imprezy podejmie Walne Zgromadzenie Członków Światowej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki.

Zapadnie ona podczas kongresu, który odbędzie się w Sacramento w dniach 6 – 17 lipca 2011 r. Jeśli Toruniowi i Bydgoszczy się uda, na 11 sierpniowych dni 2015 r. do obu miast przyjedzie 5-6 tys. zawodników z całego świata, co będzie ich wielką promocją.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: