Bolek i Lolek w muzeum

W Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej powstanie interaktywne muzeum „Bajkowy świat Bolka i Lolka”.
Bolek i Lolek w muzeum

Bolek i Lolek, najwięksi bohaterowie Studia, oraz inne znane postaci z bajek wprowadzą w nim dzieci w świat animacji.

Jak zapowiada prezes Studia Filmów Rysunkowych, scenarzysta i reżyser Andrzej Orzechowski, w „Bajkowym świecie Bolka i Lolka” na dzieci czekać będą interaktywne witryny oraz wiele innych, interaktywnych niespodzianek. „Chcemy stworzyć coś pomiędzy multimedialnym muzeum a parkiem rozrywki, by połączyć edukację z zabawą” – mówił.

„Do tej pory prace nad tym projektem przebiegają w ramach skromnych środków własnych Studia” – poinformował prezes. Studio nie może zainwestować większych środków, mając na względzie głównie to, by spółka nie ponosiła strat.

Utworzone w 1947 r. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w 2011 roku – na mocy ustawy o komercjalizacji – z instytucji filmowej, podległej ministrowi kultury, stało się Spółką Skarbu Państwa, podległą ministrowi skarbu.

Bielskie Studio przez ostatnie lata nie tylko nie generowało strat, ale przynosiło nawet niewielkie zyski. Mimo to, jako Spółka Skarbu Państwa, było przeznaczone na sprzedaż. Groziło to nawet jego likwidacją. Studio ma bowiem dość dużą infrastrukturę, trzy budynki oraz teren w samym centrum miasta, tuż przy starym rynku.

Po jego przejęciu mogło się okazać, że potencjalnemu nabywcy – mimo zobowiązania do utrzymania tymczasowej działalności – bardziej zależy na terenie, budynkach Studia i w rezultacie może on zrezygnować z prowadzenia produkcji filmowej. Taką obawę wyraził Marszałek Sejmiku Śląskiego Adam Matusiewicz występując do Ministra Skarbu o przejęcie Spółki przez Urząd Marszałkowski.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ale miło i wspaniale poczytać o naszych malutkich urwisach!

Kolargol, 2012-10-15 21:32:16 odpowiedz

Brawo --Bielsko Biała . Bolek i Lolek w Muzeum ---, FRAJDA DLA DZIECI !!!!!!!!!!!! Gratuluję pomysłu . Życzę sukcesów !!

BOLEK , 2012-10-15 17:43:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE