PARTNER PORTALU
  • BGK

Bomba w Białymstoku. Firma będzie sprawdzać plac budowy

  • MIW    10 lipca 2017 - 17:16
Bomba w Białymstoku. Firma będzie sprawdzać plac budowy
Przy przebudowie ul. Ciołkowskiego w Białymstoku znaleziono już dwie bomby z czasów II wojny światowej. (fot. twitter.com. mat. UM Białystok)

Znaleziona w poniedziałek (10.07) na placu budowy drogi 50-kilogramowa bomba już została wywieziona z Białegostoku. Jak poinformował nas Marian Maciejewski, dyrektor Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w stolicy Podlasia, na czas przeprowadzania operacji wyjmowania ładunku z ziemi przez saperów wytyczona została 150-metrowa strefa ochronna.
To już drugi taki przypadek przy przebudowie ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. W piątek znaleziono tam 500-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Została ona w niedzielę wywieziona przez saperów (na czas usuwania bomby z placu budowy ewakuowano 10 tysięcy mieszkańców Białegostoku i gminy Supraśl) na poligon w Orzyszu, gdzie następnie została zdetonowana.

Jak przekazał nam dyrektor Maciejewski, przybyły po drugą bombę patrol saperski sprawdził również teren budowy. Niezależnie od tego wykonawca prac zleci kontrolę miejsc, w których prowadzone będą prace na wypadek, gdyby w ziemi znajdowały się jeszcze kolejne ładunki. Jak dodał nie przyhamuje to jednak inwestycji, gdyż jej zakres jest na tyle szeroki, że w czasie sprawdzania jednego miejsca można przesunąć robotników do wykonywania innych czynności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.