PARTNER PORTALU
  • BGK

Botti, Evora i Ayo gwiazdami Szczecin Plus Music Fest 2011

  • PAP    7 marca 2011 - 13:42
Botti, Evora i Ayo gwiazdami Szczecin Plus Music Fest 2011

Chris Botti, Cesaria Evora i Ayo to gwiazdy, które mają wystąpić na rozpoczynającym się w marcu festiwalu Plus Music Fest w Szczecinie - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie.
Cykl koncertów rozpocznie się 17 marca występem gwiazdy muzyki afrykańskiej, wirtuoza ngoni czyli zachodnioafrykańskiej lutni - Bassekou Kouyate, a zakończy 30 czerwca koncertem Chrisa Bottiego - najbardziej rozchwytywanego muzyka jazzowego ostatnich lat, który łączy tradycyjny jazz z funky, popem i r&b - powiedział organizator festiwalu Dariusz Startek.

Pomiędzy tymi wydarzeniami w Szczecinie wystąpią: 18 maja - Juan Carlos Caceres, który zagra po raz pierwszy w Polsce, wokalista, pianista, kompozytor i malarz nazywany "żywą legendą muzyki argentyńskiej".

Na 15 czerwca zaplanowano koncert Ayo - "multietnicznej i przebojowej pół Nigeryjki pół Romki", która zaprezentuje utwory z nowej płyty.

21 czerwca na festiwalu po raz kolejny wystąpi Cesaria Evora z Wysp Zielonego Przylądka, uznawana za niekwestionowaną królową world music, najbardziej rozpoznawalna artystka tego nurtu.

"Tegoroczna edycja nie powinna być słabsza od tej zeszłorocznej, którą uznaliśmy za absolutnie najlepszą w dziejach imprezy. Wielkość gwiazd, ich popularność i siła oddziaływania są na najwyższym światowym poziomie"- powiedział Startek.

Stwierdził, że festiwal staje się "muzycznym oknem na świat Szczecina", nie tylko ze względu na artystów z całego świata. Na koncerty przyjeżdżają widzowie z Niemiec, Danii, Szwecji, ponieważ szczecińskie koncerty są często jedynymi występami słynnych artystów w tej części Europy.

Szczecin Music Fest od ośmiu lat prezentuje world music i jazz na najwyższym światowym poziomie i promuje nowe zjawiska w obrębie tej stylistyki. Na szczecińskich scenach w ramach festiwalu wystąpili tacy artyści jak m.in.: Paco de Lucia, Gotan Project Susan Vega, Manhattan Transfer czy Mariza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.