PARTNER PORTALU
  • BGK

Boże Narodzenie: Jak Polacy spędzają święta?

  • PAP/AT    14 grudnia 2016 - 08:59
Boże Narodzenie: Jak Polacy spędzają święta?
Osiem na dziesięć osób, które spędzają święta poza domem, zostaje w tym czasie w kraju - u rodziny, znajomych, bądź nocuje w hotelach czy pensjonatach (fot.pixabay.com)

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia Polacy najczęściej spędzają z rodziną, ale niekoniecznie we własnym domu. Moda na świąteczne wyjazdy jest coraz bardziej widoczna nad Wisłą.
Z raportu przygotowanego przez Kantar TNS Polska na zlecenie TNS Travel "Wyjazdy świąteczne Polaków" wynika, że w ostatnich dwóch latach wydaliśmy na taką formę spędzania Bożego Narodzenia 8 mld zł. Aż 7 mln osób wyjechało z domu w tym czasie - pisze "Rzeczpospolita".

Średni koszt świątecznego wyjazdu to 1,3 tys. zł. I wcale nie musi być taniej w Polsce niż poza jej granicami.

Czytaj też: Większe wydatki na święta

"Coraz częściej Polacy traktują okres Bożego Narodzenia jako czas, gdy w rodzinnym gronie mogą oderwać się od pracy i odpocząć. Wyniki naszych badań pokazują, że aż 75 proc. respondentów nawet jeśli nie wyjedzie w tym roku, to taki wyjazd rozważa w przyszłości" - mówi prezes Lot Travel Michał Leman.

Z badań wynika jednak, że osiem na dziesięć osób, które spędzają święta poza domem, zostaje w tym czasie w kraju - u rodziny, znajomych, bądź nocuje w hotelach czy pensjonatach. Główne powody wyjazdów, to przede wszystkim większy kontakt z rodziną, konieczność "naładowania akumulatorów" czy też prosta niechęć do spędzania świąt kuchni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.