PARTNER PORTALU
  • BGK

Brodnica wygrała w rankingu powiatów i gmin

  • JL    4 lutego 2010 - 08:37

Miejscowość zajęła pierwsze miejsce w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w rankingu Związku Powiatów Polskich w 2009 r. Dzięki temu może szczycić się honorowym tytułem „Dobry polski samorząd 2010”.
Takim samym tytułem może się chwalić powiat kielecki – zwycięzca w kategorii powiaty, Kraków – w kategorii miasta na prawach powiatu i Kobylnica – w kategorii gminy wiejskie.

Ogólnopolski ranking Związku Powiatów Polskich to jedyny w Polsce ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie online. Utrzymanie przez samorząd pierwszego miejsca w rankingu co najmniej do końca danego roku pozwala na uzyskanie tytułu „Dobry polski samorząd”. Tytuł taki przysługuje tylko liderowi rankingu na koniec danego roku.

Eksperci ZPP klasyfikują samorządy według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Cały ranking na: http://www.zpp.pl/index.php?path=main/glowna/newsview&id=3521

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.